במה שונה תהליך פירוק רכב חשמלי מרכב מכני רגיל?

אם אתם מתלבטים ורוצים למכור את הרכב שלכם לפירוק, אנחנו כאן כדי לעשות לכם קצת סדר. נדבר על ההבדלים בין מכירה של רכבים חשמליים לפירוק ומכירה של רכבים מכנים רגילים. נדון בשאלה, מדוע פעולה מהסוג הזה יכולה להשתלם לכם ומתי נכון לעשות אותה. נשמע מעניין? המשיכו לקרוא. 

רכבים חשמליים הפכו פופולארים בשנים האחרונות 

לא במקרה רכבים חשמלים הפכו שם דבר בשנים האחרונות. לכך יש מספר סיבות. קודם כל, יש עליה במודעות של האוכלוסיה לנזקים הנגרמים משימוש תדיר במכוניות. אנחנו כולנו עדים לנזקים הנגרמים לסביבה ולזיהום האוויר. 

אלו משפיעים במידה רבה על ההתחממות הגלובאלית ועל זיהום המשאבים החיוניים לנו כדי שנוכל להמשיך להתקיים על כדור הארץ. רכב חשמלי נחשב חסכוני וכזה שלא דורש מאיתנו לשרוף עוד ועוד דלקים מזהמים. 

אי אפשר להתעלם גם מהחיסכון הכלכלי ברכישה של רכב חשמלי. ההוצאות על הרכב הפרטי משפיעות באופן דרמטי על ההוצאות השוטפות של משקי הבית בישראל. צריכה של דלק עולה הרבה מאוד כסף ואין ספק כי רכב חשמלי מסייע לנו גם במישור הזה. 

מתי נדע כי הגיע הזמן למכור את הרכב ולהעביר אותו הלאה 

במקרים מסוימים הדבר הנכון הוא להיפרד מהמכונית הישנה: 

  • אם אתם מעוניינים לקנות אוטו חדש: בין אם משום שהמשפחה התרחבה ואתם מחפשים מכונית גדולה יותר, אולי אתם דווקא מעדיפים לעבור לאוטו קטן כי עברתם למקום חדש בעיר ואתם לא רוצים לעבוד קשה כדי למצוא חניה. מה גם שיש כאלו אשר פשוט אוהבים להתחדש ברכישה של מכונית פרטית חדשה מהניילונים. לא משנה מה הסיבה, הרי שזה הזמן להיפרד מהאוטו הקודם. 
  • אחרי תאונה ולאורך הזמן, האוטו הישן נשחק: כולנו מכירים את השלב הזה, בו התיקונים עולים המון וההנאה מהמכונית הולכת ופוחתת. המגמה הזו יכולה להתרחש כתוצאה מתאונת דרכים בה הרכב שלנו היה מעורב או סתם משום שעברו השנים והאוטו פשוט נשחק. לעיתים, הדבר הנכון הוא פשוט לרכוש אוטו חדש ולשחרר את הרכב הישן. 
  • אם אתם מעוניינים לוותר על המכונית שלכם לחלוטין: החיים שלנו דינמיים ולא תמיד אנחנו צריכים אוטו צמוד לידנו. בעלות על רכב עולה הרבה כסף. לא רק בגלל עלות התיקונים והדלק או החשמל. אלא, גם משום שעלינו לשלם על ביטוח, על חניה במקומות מסוימים וכן הלאה. 

האם אפשר למכור את הרכב לפירוק ולמה כדאי לעשות את זה 

רכב חשמלי בהחלט יכול לעבור לידיו של קונה רכבים לפירוק. אמנם, לא כל בעל מקצוע יודע איך עובדים עם מכונית חשמלית. מה שאומר כי עליכם לנהל את השיקולים שלכם בחכמה. רגע לפני הכל נציין כי קונה רכבים לפירוק יכול לקחת את המכונית שלכם, לתת לכם הצעת מחיר משתלמת ולטפל בכל הבירוקרטיה. 

במילים פשוטות: במקום לנסות למצוא רוכשים פוטנציאלים ולבזבז זמן יקר בניסיון להעביר את האוטו לידיים חדשות, יש מי שעושה את כל העבודה עבורכם. 

מה גם שכאשר אתם עומדים בקשר עם קונה רכבים לפירוק, הצעת המחיר שתקבלו תהיה משתלמת. במקום לקבל הצעת מחיר כללית על האוטו כולו, אתם מקבלים הצעה הכוללת את התשלום עבור חלקים שונים של המכונה עצמה. 

מה מייחד טיפול ברכב חשמלי 

מכונית מכנית בדומה לחשמלית, נמכרת לפירוק כדי שניתן יהיה למחזר את המתכת בשלדת המכונית כמו גם חלקים שונים של המנוע, הגלגלים המראות ועוד. המאפיין הדומיננטי של מכונית חשמלית הוא הפירוק השונה של המנוע. עלינו להבין האם הסוללה חזקה דיה ויכולה לשמש לתעשיות אחרות, כמו תעשיית הטלפונים או להישאר בעולם הרכב. 

מטבע הדברים כל סיטואציה אחרת ודורשת מאיתנו לקבלת החלטות בהתאם למשתנים. כדי לקבל הצעת מחיר וכדי להבין איפה אתם עומדים, פנו עוד היום לקבלת סיוע של קונה רכבים לפירוק. 

עמדות טעינה לרכב חשמלי