מחיר של עמדת טעינה לרכב חשמלי

עם העליה במספר הרכבים החשמליים עולה גם הצורך ברכישת עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי. במאמר זה נעבור על המחירים והעלויות שמגיעות עם רכישת עמדת טעינה לרכב חשמלי, ומהם הדברים שחשוב לקחת בחשבון כאשר רוצים להתקין עמדת טעינה ביתית. אז דבר ראשון, מה המחיר של עמדת טעינה לרכב חשמלי?

מחיר עמדת טעינה לרכב חשמלי נע בין 2,200 ₪ ל- 3,500 ₪. המחיר מתייחס לעמדת הטעינה בלבד והוא לא כולל התקנה. עלות עמדת טעינה לרכב חשמלי משתנה לפי הספק הטעינה המקסימלי שהיא יכולה לתת, בין אם זה חד פאזי או תלת פאזי. כמו כן ישנן עמדות טעינה מתקדמות יותר המציעות מגוון יכולות כגון: ניהול צריכת החשמל, שימוש דרך אפליקציה, ניטור וקבלת נתונים.

  להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
  077-804-5600

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  עלות עמדת טעינה לרכב חשמלי

  כאשר רוצים לדעת כמה עולה עמדת טעינה לרכב חשמלי, צריך לקחת בחשבון שישנם סוגים רבים של עמדות טעינה המציעות מגוון רחב של כלים ואפשרויות, וגם המחיר משתנה בהתאם ליכולות של כל עמדת טעינה. 

  עמדת טעינה תלת פאזי: מחיר

  עמדת טעינה תלת פאזי מתקדמת המתאימה לרוב הרכבים החשמליים בארץ עולה לרוב בסביבות ה- 2,700 ₪ כולל מע"מ, והיא לרוב מגיעה עם שנה אחריות. מדובר על עמדת טעינה לרכב חשמלי בעלת הספק טעינה מקסימלי של 22KW-32A והיא עומדת בתקן CE האירופאי אשר נחשב לתקן המחמיר ביותר. העמדת מגיעה עם חיבור Type 2 זה החיבור הנפוץ ביותר והוא מתאים לרוב הרכבים החשמליים בישראל.

  עמדת טעינה חד פאזי: מחיר

  עמדת טעינה חד פאזי סטנדרטית המתאימה למגוון דגמים של רכבים חשמליים ורכבי פלאג אין עולה לרוב בסיבות ה- 2,500 ש"ח והיא לרוב מגיעה עם שנה אחריות. מדובר על עמדת טעינה לרכב חשמלי עם טעינה מקסימלי של 7.4KW-32A והיא עומדת בתקן CE האירופאי והוא נחשב לתקן המחמיר ביותר. העמדת בעלת חיבור Type 2 אשר מתאים לרוב הרכבים החשמליים בארץ, כמו כן במקרה הצורך ניתן להוסיף מתאם לחיבור Type 1.

  שמעת על עמדת הטעינה שמשגעת את המדינה?!
  לחצו כאן לפרטים נוספים!
  YouTube video

  מחיר התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

  בנוסף לעלות הרכישה של עמדת טעינה לרכב חשמלי יש גם את עלות ההתקנה של עמדת הטעינה.

  מחיר הבסיס של התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי הוא בין 2,500 ש"ח ל- 5,000 ש"ח כולל מע"מ. המחיר בדרך כלל כולל התקנה של עד 20 מטר מארון החשמל הראשי והתקנת מפסק ייעודי לעמדת הטעינה. כבל החשמל של עמדת הטעינה מושחל בתוך צינור מרירון, כאשר המחיר של 10 מטר נוספים הוא לרוב 150 ש"ח למטר.

  YouTube video

  במידה וישנו צורך לבצע עבודות נוספות כגון פריסת כבלים רחבה (במרחק של יותר מ- 3 מטרים), חציבה, קדיחות וכדומה, אז המחיר יהיה גבוה יותר והוא יכול גם להגיע לאזור ה- 3,000 עד 5,000 ₪‏.

   להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
   077-804-5600

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   עלות התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף

   מחיר של התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף הוא לרוב בטווח של 2,500-3,500 ₪ כולל מע"מ.‏ המחיר כולל משיכת קו חשמל מקומת המגורים ועד לחניה. כאשר מדובר על התקנת עמדת טעינה בבית משותף, לרוב יש צורך להעביר כבלים מנקודת החשמל (של הדירה או הארון הראשי של הבניין) וזה מגיע עם עלויות נוספות בהתאם לקומה ולמרחק הנדרש.

   YouTube video

   טווח המחירים של התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי הוא רחב משום שישנם הבדלים מהותיים בין כל התקנה והתקנה. המחיר של התקנת עמדת טעינה משתנה בהתאם למספר גורמים מרכזיים:

   • מורכבות ביצוע ההתקנה
   • המרחק מאספקת החשמל
   • אופן פריסת כבלי החשמל (בין אם בתעלות או בחציבה)
   • הוספת קו חשמל מרכזי
   • ועוד ועוד…

   לרוב מתקין מוסמך יגיע למקום ויבצע סקירה, ולאחר מכן יתן לכם הצעת מחיר מדויקת. לרוב המחיר של סקירה על ידי מתקין עמדות טעינה מוסמך הוא 500 ₪‏.

   עלות של עמדת טעינה לרכב חשמלי

   עלות טעינת רכב חשמלי

   עלות טעינת רכב חשמלי משפחתי היא 10 אגורות לקילומטר בממוצע. אחד היתרונות הגדולים ברכישת רכב חשמלי הוא העלות הנמוכה שעולה להטעין אותו בהשוואה לרכב שנוסע על דלק. רכב חשמלי משפחתי צורך בממוצע 1 קוט"ש (קילוואט־שעה: kWh) לכל 5 וחצי קילומטר של נסיעה. כאשר כיום התעריף הביתי של חברת החשמל עומד על 53.80 אגורות לקוט"ש.

   כמו כן, כאשר מדובר על עלות טעינת רכב חשמלי ישנם הבדלים במחירי הטעינה, והם משתנים בעיקר לפי המקום בו אתם טוענים את הרכב החשמלי שלכם, בין אם זה בבית או בעמדה ציבורית. המחיר של טעינת רכב חשמלי בעמדת טעינה ביתית זול ב- 30% בממוצע מאשר טעינה בעמדה ציבורית.

   כאשר משווים טעינת רכב חשמלי לתדלוק של רכב רגיל, כאן כבר הבדלי המחירים גדול בהרבה. באופן כללי כאשר מחשבים עלות טעינה של רכב חשמלי משפחתי סטנדרטי, לרוב המחיר יהיה פי 4-6 זול יותר מאשר לתדלק רכב רגיל הנוסע על בנזין או סולר.

   שאלות נפוצות

   מה המחיר של עמדת טעינה לרכב חשמלי?

   המחיר של עמדת טעינה הוא בין 2,500 ל- 3,500 ש"ח בהתאם לסוג העמדה והיכולות שלה. המחיר לא כולל את עלות ההתקנה של עמדת הטעינה.

   כמה עולה להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי?

   המחיר של התקנת עמדת טעינה משתנה בהתאם למיקום ולצורך הספציפי של כל מקום. באופן כללי התקנה בסיסית עולה בסביבות 2,500 ש"ח אבל במידה וישנו צרכים נוספים, המחיר יכול להיות גבוה יותר.

   כמה עולה להטעין רכב חשמלי?

   המחיר של טעינת רכב חשמלי נמדד על ידי יחידת האנרגיה קילוואט־שעה. עלויות הטעינה משתנות בין רכב לרכב, אבל באופן כללי ניתן לומר שהעלות הממוצעת היא 95 ש"ח לכל 1,000 ק"מ. כך שאם לדוגמא אתם נוסעים 15,000 ק"מ בשנה, עלות הטעינה של הרכב החשמלי שלכם תהיה בערך 120 ש"ח לחודש.

   כמה זמן לוקח להטעין רכב חשמלי?

   זמן טעינה של רכב חשמלי משתנה לפי מספר גורמים: קיבולת סוללה, הספק עמדת הטעינה וההספק המקסימילי של הרכב עצמו. באופן כללי ניתן לומר שעל ידי טעינת AC סטנדרטית משך הטעינה הוא בין 5 ל- 9 שעות. כאשר מדובר בטעינה מהירה מסוג DC זמן הטעינה מתקצר משמעותית ולרוב יהיה בין 20 דקות לחצי שעה.

   כמה עולה להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף?

   עלות ההתקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף לרוב עולה בין 2,500 ל- 6,000 ש"ח. לרוב חניית הרכב החשמלי אינה נמצאת קרוב לוח החשמל ולכן העלויות משתנות בהתאם למרחק ולאורך קו החשמל שצריך להעביר. כמו כן יכולים להיות עלויות נוספות במקרים שבהם ישנו צורך לבצע חציבה, קידוח והעברת קו חשמל למרחקים גדולים.

   איך מתקינים עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף?

   התקנת עמדת טעינה בבית משותף משתנה מאוד בין בניין לבניין, כאשר ישנה חשיבות רבה לשאלה: האם החנייה רשומה על שמכם בטאבו? במידה והחנייה אכן רשומה על שמכם, תהליך ההתקנה יהיה פשוט יחסית. במידה ואין לכם חניה שרשומה על שמכם בטאבו, ישנו צורך להגיע להסכמות עם ועד הבית ודיירי הבניין.

   אלמוג קינן

   כותב המאמר: אלמוג קינן

   כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

   עמדות טעינה לרכב חשמלי