מחיר של עמדת טעינה לרכב חשמלי

עם העליה במספר הרכבים החשמליים עולה גם הצורך ברכישת עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי. במאמר זה נעבור על המחירים והעלויות שמגיעות עם רכישת עמדת טעינה לרכב חשמלי, ומהם הדברים שחשוב לקחת בחשבון כאשר רוצים להתקין עמדת טעינה ביתית. אז דבר ראשון, מה המחיר של עמדת טעינה לרכב חשמלי?

המחיר של עמדת טעינה לרכב חשמלי הוא בין 2,000 ₪ ל- 3,000 ₪. המחיר מתייחס לעמדת הטעינה בלבד והוא לא כולל התקנה. עלות של עמדת טעינה לרכב חשמלי משתנה לפי הספק הטעינה המקסימלי שהיא יכולה לתת, בין אם זה חד פאזי או תלת פאזי. כמו כן ישנן עמדות טעינה מתקדמות יותר המציעות מגוון יכולות כגון: ניהול צריכת החשמל, שימוש דרך אפליקציה, ניטור וקבלת נתונים.

  להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או התקשרו:
  077-231-2000

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  עלות עמדת טעינה לרכב חשמלי

  כאשר רוצים לדעת כמה עולה עמדת טעינה לרכב חשמלי, צריך לקחת בחשבון שישנם סוגים רבים של עמדות טעינה המציעות מגוון רחב של כלים ואפשרויות, וגם המחיר משתנה בהתאם ליכולות של כל עמדת טעינה. 

  מחיר של עמדת טעינה ביתית

  עמדת טעינה חד פאזי: מחיר

  עמדת טעינה חד פאזי סטנדרטית המתאימה למגוון דגמים של רכבים חשמליים ורכבי פלאג אין עולה 2,180 ₪ כולל מע"מ, והיא מגיעה עם שנה אחריות. זו עמדת טעינה לרכב חשמלי עם טעינה מקסימלי של 7.4KW-32A והיא עומדת בתקן CE האירופאי והוא נחשב לתקן המחמיר ביותר. העמדת בעלת חיבור Type 2 אשר מתאים לרוב הרכבים החשמליים בארץ, כמו כן במקרה הצורך ניתן להוסיף מתאם לחיבור Type 1.

  עמדת טעינה תלת פאזי: מחיר

  עמדת טעינה תלת פאזי מתקדמת המתאימה לרוב הרכבים החשמליים בארץ עולה 2,390 ₪ כולל מע"מ, והיא מגיעה עם שנה אחריות. זו עמדת טעינה לרכב חשמלי בעלת הספק טעינה מקסימלי של 22KW-32A והיא עומדת בתקן CE האירופאי אשר נחשב לתקן המחמיר ביותר. העמדת מגיעה עם חיבור Type 2 זה החיבור הנפוץ ביותר והוא מתאים לרוב הרכבים החשמליים בישראל.

  מחיר התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

  בנוסף לעלות הרכישה של עמדת טעינה לרכב חשמלי יש גם את עלות ההתקנה של עמדת הטעינה.

  מחיר הבסיס של התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי הוא בין 1,800 ש"ח ל- 2,100 ש"ח כולל מע"מ. המחיר כולל התקנה של עד 20 מטר מארון החשמל הראשי והתקנת מפסק ייעודי לעמדת הטעינה. כבל החשמל של עמדת הטעינה מושחל בתוך צינור מרירון, כאשר המחיר של כל 10 מטר נוספים הוא 150 ש"ח.

  במידה וישנו צורך לבצע עבודות נוספות כגון פריסת כבלים רחבה (במרחק של יותר מ- 3 מטרים), חציבה, קדיחות וכדומה, אז המחיר יהיה גבוה יותר והוא יכול גם להגיע לאזור ה- 3,000 עד 5,000 ₪‏.

  עלות התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף

  מחיר של התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף הוא 2,000-2,500 ₪ כולל מע"מ.‏ המחיר כולל משיכת קו חשמל מקומת המגורים ועד לחניה. כאשר מדובר על התקנת עמדת טעינה בבית משותף, לרוב יש צורך להעביר כבלים מנקודת החשמל (של הדירה או הארון הראשי של הבניין) וזה מגיע עם עלויות נוספות בהתאם לקומה ולמרחק הנדרש.

  עמדת טעינה ביתית
  עלות התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף

  טווח המחירים של התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי הוא רחב משום שישנם הבדלים מהותיים בין כל התקנה והתקנה. המחיר של התקנת עמדת טעינה משתנה בהתאם למספר גורמים מרכזיים:

  • מורכבות ביצוע ההתקנה
  • המרחק מאספקת החשמל
  • אופן פריסת כבלי החשמל (בין אם בתעלות או בחציבה)
  • הוספת קו חשמל מרכזי
  • ועוד ועוד…

  לרוב מתקין מוסמך יגיע למקום ויבצע סקירה, ולאחר מכן יתן לכם הצעת מחיר מדויקת. המחיר של סקירה על ידי מתקין עמדות טעינה מוסמך הוא 300 ₪‏.

  עלות של עמדת טעינה לרכב חשמלי

   להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או התקשרו:
   077-231-2000

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   עלות טעינת רכב חשמלי

   עלות טעינת רכב חשמלי משפחתי היא 10 אגורות לקילומטר בממוצע. אחד היתרונות הגדולים ברכישת רכב חשמלי הוא העלות הנמוכה שעולה להטעין אותו בהשוואה לרכב שנוסע על דלק. רכב חשמלי משפחתי צורך בממוצע 1 קוט"ש (קילוואט־שעה: kWh) לכל 5 וחצי קילומטר של נסיעה. כאשר כיום התעריף הביתי של חברת החשמל עומד על 53.80 אגורות לקוט"ש.

   כמו כן, כאשר מדובר על עלות טעינת רכב חשמלי ישנם הבדלים במחירי הטעינה, והם משתנים בעיקר לפי המקום בו אתם טוענים את הרכב החשמלי שלכם, בין אם זה בבית או בעמדה ציבורית. המחיר של טעינת רכב חשמלי בעמדת טעינה ביתית זול ב- 30% בממוצע מאשר טעינה בעמדה ציבורית.

   כאשר משווים טעינת רכב חשמלי לתדלוק של רכב רגיל, כאן כבר הבדלי המחירים גדול בהרבה. באופן כללי כאשר מחשבים עלות טעינה של רכב חשמלי משפחתי סטנדרטי, לרוב המחיר יהיה פי 4-6 זול יותר מאשר לתדלק רכב רגיל הנוסע על בנזין או סולר.

   אלמוג קינן

   כותב המאמר: אלמוג קינן

   כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

   עמדות טעינה לרכב חשמלי