טעינת רכב חשמלי / בלוג / בחירת כבל טעינה לרכב חשמלי

בחירת כבל טעינה לרכב חשמלי

כדי לטעון את הרכב החשמלי שלכם, אתם תהיו צריכים כבל טעינה ברוב עמדות הטעינה הציבוריות, וכמו כן גם בבית במידה ועמדת הטעינה הביתית שלכם לא מגיעה עם כבל מובנה.

 • רכבי פלאג אין חשמליים בעלי חיבור AC סוג 1 (Type 1) או סוג 2 (Type 2), לכן תהיו צריכים לוודא שכבל הטעינה שלכם בעל חיבור תואם.
 • כבל הטעינה יאפשר לכם לטעון את הרכב החשמלי שלכם מעמדת טעינה ביתית ללא כבל מבנה, עמדת טעינה במקום העבודה ועמדות טעינה ציבוריות. לכן חשוב שיהיה איתכם ברכב כבל תואם לסוג החיבור של הרכב שלכם.
 • לרוב עמדות טעינה מהירות בעלות כבלים מתאימים, לכן במקרה כזה אין צורך להביא כבל טעינה שלכם.
 • ישנו מגוון סוגי כבלים המשתנים ב: אורך הכבל, עוצמת הזרם (לרוב 16 אמפר או 32 אמפר) וכבלים של חד פאזי ושל תלת פאזי.

  להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או התקשרו:
  077-231-2000

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  מתי צריך כבל טעינה לרכב חשמלי

  צריך להשתמש בכבל טעינה כאשר מעוניינים לטעון את הרכב החשמלי בעזרת עמדת טעינה שמגיעה ללא כבל מובנה. לרוב זה יקרה כאשר משתמשים בעמדות טעינה AC ציבוריות, או כאשר משתמשים בעמדת טעינה ביתית שלא מגיעה עם כבל מובנה.

  במקרים מסוימים יהיה לכם שימוש מרובה בכבל הטעינה, כאשר במקרים אחרים לא יהיה בו צורך משום שיש כבר לעמדת הטעינה כבל מתאים. לדוגמא: אתם יכולים להתקין בבית עמדת טעינה בעלת כבל מובנה, וכמו כן עמדות טעינה מהירות DC וחלק מעמדות טעינה ציבוריות AC גם מגיעות עם כבל תואם.

  נוהל התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי בבתים משותפים
  כבל טעינה לרכב חשמלי

  איך לבחור כבל טעינה לרכב חשמלי

  כבל טעינה מתחבר בצד אחד לעמדת הטעינה ובצידו השני לרכב החשמלי. אם אתם בוחרים כבל טעינה, אז תהיו צריכים כבל עם חיבור סוג 2 (הצד שמתחבר לעמדת הטעינה). התהליך של בחירת כבל טעינה הולך ככה:

  1. בחרו את החיבור המתאים לרכב החשמלי שלכם: בדקו אם הרכב שלכם בעל חיבור סוג 1 או סוג 2, ניתן לבדוק זאת במדריך למשתמש של הרכב שלכם. מהצד השני של הכבל אתם תרצו שתמיד יהיה חיבור סוג 2 אוניברסלי.
  2. בחרו אורך כבל מתאים: אני ממליץ על אורך של 7.5 מטר שעומד בטווח שבין נוחות שימוש ואחסון אבל נותן אורך מספיק גדול לתמרון. אבל אפשר גם לבחור כבל קצר יותר (קל יותר לאחסון במכונית), או כבל ארוך יותר (נוח יותר להגיע עד עמדת הטעינה).
  3. בחרו זרם חשמלי תואם לרכב שלכם: אתם תרצו כבל שיתאים לפחות לעוצמת הזרם AC המקסימלי של הרכב שלכם. כאשר מדובר על חד פאזי – 16 אמפר תואם פחות או יותר ל- 3.6 קילו וואט ו- 32 אמפר תואם ל- 7 קילו וואט.
  עמדת טעינה בחניון תת קרקעי

  ברוב הפעמים הרכב החשמלי מגיע כבר עם כבל טעינה. אבל חלק מהכבלים שמגיעים עם הרכב מתאימים אך ורק לשימוש ביתי כאשר הם מתחברים לשקע החשמל הסטנדרטי. אני ממליץ לבדוק מהחברה או היצרן שממנו אתם רוכשים את הרכב לגבי כבל טעינה עם חיבור אוניברסלי סוג 2 (Type 2).

  אלמוג קינן

  כותב המאמר: אלמוג קינן

  כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

  עמדות טעינה לרכב חשמלי