לא רק רכבים חשמליים  – בקרוב משאיות חשמליות בישראל

תעשיית הרכב עוברת שינוי טרנספורמטיבי עם כניסתם הגוברת של כלי רכב חשמליים. בשנים האחרונות, שוק הרכב החשמלי העולמי חווה צמיחה חסרת תקדים, כאשר יצרניות רכב גדולות משקיעות רבות בפיתוח וייצור של רכבים חשמליים ואף ומשאיות חשמליות. 

 משאיות חשמליות תופסות תאוצה ברחבי העולם

משאיות חשמליות כבשו את תעשיית הרכב בסערה כחלק מהתרחבות שוק הרכב החשמלי. יצרנים מובילים העבירו הילוך כדי לייצר משאיות חשמליות העולות על הביצועים של משאיות ישנות. היתרונות של משאיות חשמליות, לרבות הפחתת פליטת פחמן, עלויות תפעול נמוכות יותר ועוד. 

בשילוב עם התקדמות טכנולוגיית הסוללות המשפרת את הטווח ותשתיות הטעינה החדשות גרמו לעלייה בביקוש ולרכישה של משאיות חשמליות. 

רכבים חשמליים בישראל 

ישראל, הידועה בחדשנות הטכנולוגית שלה, אימצה את מהפכת הרכב החשמלי בהתלהבות. וההשקעה שלה בתחום הרכבים החשמליים עולה ומתפשטת בצורה מתמידה, ומהווה חלק מזרם התפתחות עולמנו הטכנולוגי.

ישראל משתמשת במגוון של משאבים כדי לקדם את השימוש ברכבים חשמליים, כולל תמיכה ממשלתית, הקמת תשתיות לטעינה, ומגוון תכניות תמיכה ומימון לרכבים ידידותיים לסביבה. חברות רבות מתחילות להציע דגמים חשמליים בתחום האוטומוביל, ואף ישנם מיזמים ופרויקטים שמקדמים את השימוש בתחבורה חשמלית הן בציבור והן בפרט.

יתרונות בולטים לשימוש במשאיות חשמליות 

  1. קיימות סביבתית – משאית חשמלית תורמת באופן משמעותי להפחתת פליטת גזי חממה וזיהום אוויר. עם אפס פליטת צנרת, היא ממלאת תפקיד מרכזי בהפחתת ההשפעה הסביבתית הנגרמת בדר"כ  ע"י כלי רכב עם מנועי בעירה.
  2. חיסכון – עלויות תפעול נמוכות יותר לאורך זמן. היעילות של מערכות הנעה חשמליות, יחד עם פחות חלקים נעים, מביאה להפחתת הוצאות התחזוקה, ומספקת לעסקים חיסכון בעלויות לטווח ארוך. 
  3. טווח נסיעה – משאיות חשמליות הן עדות לעלייה ביכולות הטווח ומעניקות פתרון לחששות הקשורים למרחקי נסיעה מוגבלים. 

דגמי משאיות חשמליות בישראל 

GEELY

Geely, יצרנית רכב סינית, הרחיבה את דגמי הרכבים שלה כדי לכלול מגוון של משאיות חשמליות שנועדו לענות על הצרכים המגוונים של השוק המסחרי והתעשייתי. המשאית מאופיינת באיכות הבנייה החזקה שלה, הנדסה מתקדמת, ביצועים מעולים ובעלת משקל כולל של שמונה טון. 

היא משלבת מגוון חידושים לרבות טכנולוגיות בטיחות מתקדמות, תאים ארגונומיים ומנועים חסכוניים בדלק. חברת UTI, יבואנית המשאיות והאוטובוסים של איסוזו אחראית על  יבוא של המשאית החשמלית של ג'ילי לישראל. 

RENAULT TRUCKS D Electric

המשאית של חברת רנו מייצגת קפיצת מדרגה פורצת דרך בתחום המשאיות החשמליות, המגלמת את המחויבות של רנו משאיות לפתרונות תחבורה ברי קיימא. משאית חשמלית זו תוכננה תוך התמקדות בהפחתת ההשפעה הסביבתית ושמירה על ביצועים גבוהים. 

עם מערכת הנעה חשמלית המספקת לא רק פליטת צינור אפסית אלא גם מומנט ותאוצה יוצאי דופן, מה שהופך אותה מתאימה לנסיעות הפצה ואספקה ​​עירוניים. 

בזכות מערכת הסוללות המודולרית שלה, המשאית מציעה גמישות להתאמה לצרכים תפעוליים שונים, ומאפשרת טווחים הניתנים להתאמה אישית כדי לענות על דרישות ספציפיות. עיצוב תא הנהג נותן עדיפות לנוחות ובטיחות הנהג, ומבטיח סביבת עבודה נעימה ויעילה. 

Volvo FE Electric

המשאית החשמלית של וולוו FE מייצגת את המחויבות של וולוו משאיות לפתרונות תחבורה מחושמלת. משאית חשמלית זו תוכננה במיוחד עבור חלוקה עירונית והובלת אשפה  עם שלושה סרנים ומערכת הנעה חשמלית חזקה המבטיחה פעולה יעילה ושקטה, תורמת להפחתת זיהום הרעש בסביבות עירוניות.

המשאית יכולה להגיע עד לטווח של עד 275 ק"מ, בזכות טכנולוגיית הסוללות תוכלו לייעל את המשאית לצרכים שונים. עם שני מנועים חשמליים משולבים בתיבת 2 הילוכים  המעניקים חווית נהיגה חלקה מאוד. לסיכום, משאיות החשמליות עתידות להתפתח ולצבור תאוצה בשוק הרכבים החשמליים וכל זאת בזכות היתרונות הרבים שלהן הכוללות שמירה על הסביבה, נסיעה שקטה, וביצועים טובים יותר. 

עמדות טעינה לרכב חשמלי