חשמלאי להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

בין אם בישראל או בעולם, כלי רכב חשמליים בימינו נחשבים פופולריים מתמיד, ובעלי רכבים רבים פונים לחשמלאים כדי להתקין עמדות טעינה בבתיהם. הנה מה שחשוב לדעת על מציאת חשמלאי להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי. 

למה לאתר חשמלאי להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי?

אחרי הכל, הגיוני להחזיק בביתכם עמדת טעינה לרכב חשמלי, כי ללא אחת כזאת אתם למעשה תהיו תלויים בעמדות טעינה ציבוריות. בנקודה הזו שווה לציין כי לכל חשמלאי יש את הכישורים שלו והסמכות שונות. לכן, צריך לבחור חשמלאי עם ניסיון בהתקנת עמדות טעינה של רכבים חשמליים. 

באופן כללי, החשמלאי המתאים צריך להיות מורשה, מבוטח וכזה שגם יכול לספק לכם המלצות במקרה הצורך. לבסוף, הכי חשוב לציין כי התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי ללא סיוע של חשמלאי מורשה, מהווה עבירה על החוק. לכן, זו מחובתכם לאתר חשמלאי מורשה להתקנת עמדת טעינה לרכבים חשמליים. 

כיצד להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי?

תהליך ההתקנה של עמדת טעינה של רכב חשמלי שונה מהתקנות אחרות הקשורות לתשתית החשמל. החשמלאי צריך להתקין מפסק ייעודי עבור עמדת הטעינה, ותהליך ההתקנה צריך לעמוד בתקנות החשמל הארציות. 

יתר על כן, החשמלאי צריך לוודא שעמדת הטעינה יכולה להתמודד עם המתח והאמפר הנדרשים על פי הוראות היצרן של הרכב שלכם. ניתן אמנם להתקין עמדות טעינה מהירות בחלק גדול מהמקרים, אבל לא בכל רכב יהיה מומלץ לחבר טעינה מהירה. זו הסיבה לכך שחשוב לקבל ייעוץ מקצועי לפני שמתקינים את העמדה בביתכם. 

איזה אישור צריך מהשכנים להתקנת עמדת טעינה?

עד לא מזמן היה צורך לקבל אישור מהשכנים עבור התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי. נכון לכתיבת שורות אלו, החוק קובע כי אין שום צורך בקבלת אישור כזה או אחר מהשכנים לפני התקנת העמדה. אם מרגיש לכם נכון להיות מנומסים, פשוט עדכנו מראש את השכנים בדבר ההתקנה. 

אתם לא צריכים לקבל את האישור שלהם עבורה, אבל בכל זאת מומלץ לעדכן כדי לשמור על שלום בית. ההתקנה לא מאוד מלוכלכת או מורכבת, ככה שמבחינת רעשים ואי נוחות, השכנים יחוו את המינימום שבאלו. 

איזה סוג של עמדת טעינה צריך?

ישנם סוגים מרובים של עמדות טעינה לרכבים חשמליים, כולל עמדות טעינה רמה 1, רמה 2 ועמדות טעינה מהירות. לכל סוג יש קצבי טעינה ודרישות התקנה שונות, וככה גם רלוונטי לגבי יצרני המוכניות – לכל יצרן יש את דרישות הטעינה שלו. החשמלאי אמנם יכול לעזור לכם להחליט על סוג העמדה המתאימה, אבל במקביל לכך חשוב גם לברר מה הנחיות יצרן הרכב שלכם אומרות לגבי סוג העמדה. 

דבר אחרון שכדאי לציין, מחירי העמדות נעים בין כמה אלפי שקלים, ככה שחשוב לערוך השוואת מחירים למציאת חשמלאי להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי. רק כך מוצאים את החשמלאי הנכון ובמחיר הנכון. 

עמדות טעינה לרכב חשמלי