בדיקת עמדת טעינה לרכב חשמלי

את רוב הבדיקות של עמדת הטעינה ושל מערכת החשמל יש לבצע על ידי חשמלאי מוסמך בלבד. על הבדיקות להתבצע מדיי תקופה על מנת להבטיח את בטיחות המשתמשים ואת בטיחות כלי הרכב ומערכת החשמל.

YouTube video

בהתאם להנחיות רשות החשמל עמדת הטעינה והמערכת כולה חייבת להיבדק על ידי חשמלאי מוסמך טרם הפעלתה וטרם השימוש הראשון. יש לבדוק את מערכת הטעינה כל 6 שנים, במידה ובוצעו עדכונים משמעותיים יש לבדוק אותה שוב בטרם השימוש.

כשמדובר במערכת החשמל, בעיקר במנגנוני האבטחה והבטיחות, יש לבצע בדיקות כל שנה על מנת לוודא פעילות תקינה שלהם. מערכות הבטיחות כוללות את מערכת הארקה, מתגי הבטיחות ועוד. אלו נועדו למנוע התחשמלות ובשביל לשמור על בטיחות עמדת הטעינה.

  להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
  077-804-5600

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  מה חשמלאי מוסמך צריך לבדוק?

  1. ראשית על בעל המקצוע להגיע למקום ולבחון את העמדה ואת כלל החיבורים שלה, עליו לוודא את שלמות התשתית וכי לא קיימים ליקויים פיזיים שעלולים לפגוע במערכת החשמל של המקום, ברכבים הנטענים ובבטיחות המשתמשים.
  2. החשמלאי המוסמך יבצע בדיקה של שקע הטעינה על ידי מכשור מקצועי ייעודי. עליו לוודא כי שקע החשמל מספק את זרם החשמל בהתאם לתקנות רשות החשמל (שקע חד פאזי או תלת פאזי) כמו כן החשמלאי יבחן את מערכת החשמל ויוודא כי לא נוצרים עומסי חשמל, במידה וקיימת מערכת ניהול עומסים עליו לבחון את תקינותה.
  3. בסוף הבדיקה על החשמלאי להגיש דו״ח מפורט של כלל פעולות הבדיקה שבוצעו, לכלול את התקלות במידה ונמצאו ואת פעולות התיקון שבוצעו. 
  4. על הבעלים של עמדת הטעינה לשמור את הדו״ח המפורט של החשמלאי.
  בדיקת עמדת טעינה לרכב חשמלי

  כללים לשמירה על בטיחות ותקינות עמדת הטעינה

  1. אין להשתמש בכבל מאריך לצורך טעינת הרכב החשמלי, במידה ויש צורך בכבל ארוך יותר וודאו כי אתם משתמשים רק בכבל ייעודי לטעינת הרכב.
  2. רכשו את הכבלים ואת המחברים לצורך טעינה מספק מורשה המציג בפניכם מסמכים כי הכבלים עומדים בכלל תקנות הבטיחות. וודאו כי קיימת אחריות למוצר לאחר הרכישה.
  3. בדקו את מערכת החשמל בביתכם טרם הטעינה, לא כל מערכות החשמל (בעיקר בבתים ישנים) מסוגלות לעמוד בעומסי הטעינה הנדרשים לצורך טעינת רכב חשמלי. מומלץ להתקין עמדת טעינה ייעודית ולדאוג לשדרג את מערכת החשמל בבית במידת הצורך על מנת למנוע סיכון לשריפה.
  4. זכרו כי טעינה ביתית של רכב חשמלי תתבצע באמצעות עמדת טעינה לרכב חשמלי, טעינה ישירות דרך שקע החשמל אינה מומלצת לאורך זמן ויש להשתמש בה כפתרון במקרה חירום. במידה וחיברתם את הרכב לשקע הביתי וודאו כי אתם מנתקים את הטעינה מדיי שעתיים וכי זרם הטעינה מוגבל ל 10  אמפר.

  חשוב להקפיד לבצע בדיקות של עמדת הטעינה בתדירות גבוהה יחסית, בעיקר בעמדות טעינה הנמצאות בשטחים פתוחים ובאזורים ציבוריים, עמדות אלו חשופות יותר למפגעים חיצוניים. לכן על בעל העמדה להקפיד ולבחון אותם מידי יום, במקרה הצורך להזמין איש מקצוע מומחה לתיקון התקלה.

  אלמוג קינן

  כותב המאמר: אלמוג קינן

  כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

  עמדות טעינה לרכב חשמלי