איך מתמודדים עם רכב חשמלי נעול?

כנראה שאין הרבה דברים יותר מרגיזים מאשר לראות את הרכב מול עיניכם, אבל שלא תהיה לכם את היכולת להיכנס לתוכו, להניע ולצאת לדרככם. דקה לפני הזמנת פורץ רכבים במהירות, הנה כמה טיפים ששווה להכיר. 

בדקו את הדברים הבסיסיים 

אחת הסיבות האפשריות לכך שהרכב לא נפתח הוא, סוללה גמורה בשלט של המפתח. אם אתם חושדים שזוהי הבעיה, פשוט נסו להחליף את הסוללה בשלט המפתח או להשתמש במפתח רזרבי אם יש לכם אחד כזה. זוהי בעצם הבדיקה הבסיסית ביותר שצריך לבצע לפני שנוקטים בכל צעד נוסף. למשל, צעדים כמו שכפול מפתחות רכב חשמלי, הזמנת פורץ רכבים במהירות, שכפול שלט לרכבים חשמליים וכולי. 

לאחר שמוודאים שהבעיה היא לא בסוללה מתה של שלט המפתח, אפשר להמשיך הלאה לבדיקות נוספות עם מנעולן רכבים מורשה. 

מה חשוב לדעת על שכפול מפתח רכב חשמלי?

שכפול מפתח רכב חשמלי הוא תהליך מורכב יותר משכפול מפתח רכב רגיל. זאת, בד"כ מכיוון שמפתחות של רכבים חשמליים כוללים בתוכם סוגים שונים של אלמנטים אלקטרוניים. למשל, שבב אימובילייזר, שצריך להיות מקודד כדי שהרכב באמת ייפתח וכדי שהשלט יעבוד. 

כמו כן, יש לציין שלכל יצרן יש את שיטת הקידוד המתאימה לו. לא פעם, השלט מיוצר על ידי יצרן X, בעוד שהרכב עצמו מיוצר על ידי יצרן Y. לכן, כשאתם מתכננים לשכפל את המפתח, מצאו מנעולן רכבים שמתמחה ספציפית בסוג הרכב שלכם ובסוג השלט. 

כמה עולה שכפול המפתח לרכב?

מחיר שכפול מפתח רכב חשמלי משתנה בין רכב לרכב, בדיוק כשם שהטכנולוגיה בין סוגי הרכבים משתנה גם היא. מטבע הדברים, ככל שהרכב יוקרתי או נדיר יותר, ככה הטכנולוגיה המשמשת אותו יותר מורכבת ובטיחותית במאפיינים שלה. לכן, כך גם רלוונטי לגבי מחיר שכפול מפתחות לרכבים חשמליים. 

מפתחות ושלטים חכמים יכולים לעלות כ-500 – 1,500 ₪ בעבור שכפולם, כאשר מחירים אלו ישתנו בהתאם לסוג אמצעי האבטחה שיש ברכבכם. בנקודה זו שווה לציין את הדבר הבא, תמיד יהיה מומלץ לערוך השוואת מחירים לשכפול מפתח רכב, מה שיכול לחסוך לא מעט בחשבון הסופי שלכם עם המנעולן. 

מה לא כדאי לעשות כשהרכב נעול?

ראשית, אסור להזמין פורץ רכבים לא מורשה. הזמנת פורץ רכבים במהירות זה דבר אחד, אבל דבר שני ולא פחות חשוב הוא – לוודא כי הפורץ מורשה משטרה. אם איתרתם מנעולן רכבים שאינו יכול להציג בפניכם אישור משטרת ישראל לפריצת רכבים, פשוט המשיכו הלאה לאיש המקצוע הבא ברשימת השוואת המחירים שלכם. בהצלחה!  

עמדות טעינה לרכב חשמלי