מה צריך לדעת על רכב חשמלי לפני שמתחילים לנהוג בו?


בשנים האחרונות, עם עליית המודעות לסביבה והדגש על חיסכון, יותר ויותר נהגים עוברים לנהיגה ברכב חשמלי. תעשיית הרכבים החשמליים אף היא השתדרגה פלאים הודות למחקרים חדשניים ולקדמה הטכנולוגית והיא מציעה מגוון רחב של יתרונות משמעותיים ששווה להכיר.

כבר בשלב התיאוריה יתכן שתבדקו אודות מהם המאפיינים הייחודיים של מכונית זו וכן שאלות בנוגע להטענה שלה, דוגמת דרישה לזהות את התמרור שמאפיין הטענה של רכב חשמלי או מה מוגדר רכב היברידי. לכן, חשוב להבחין בייחוד של מכונית זו וכן להכיר את המהות שלו.

אם עברתם בהצלחה תאוריה לרכב ולאחר מכן טסט, תוכלו כבר לנהוג על אוטו ואחת האופציה היא כאמור של רכבים חשמליים. אלה הם רכבים הפועלים על חשמל שמקורו בסוללות נטענות בניגוד למכוניות שאינן חשמליות ופועלות על דלק. 

יש כל מני סוגים של מכוניות מסוג זה כמו כאלה המסתמכים רק על סוללה אך גם מכוניות היברידיות המשלבות מנוע חשמלי עם מנוע בנזין וכאלה שמשלבים בין מנוע חשמלי למנוע של בעירה פנימית. 

בכל מקרה, מה שקורה במכונית מסוג זה הוא כזה: הסוללות של רכב חשמלי אוגרות חשמל בכמות גבוהה שיכולה להפעיל את המנוע החשמלי וכאשר הן עומדות להתרוקן או כדי להקדים תרופה למכה, לפני שהן מתרוקנות, מחברים את האוטו לתשתית טעינה שמאפשרת להטעין את הסוללות בדומה לאופניים חשמליים. 

יש רמות שונות של טעינה בעוצמות משתנות מעמדות טעינה שאפשר להתקין במוסך של הבית ועד עמדות טעינה ברחבי הארץ.

לחסוך מבלי לפגוע בביצועים

המנגנון שעל פיו עובד האוטו הזה מאפשר למעשה ליהנות ממגוון יתרונות חשובים לסביבה ולמשתמש עצמו. ראשית, המבנה הוא כזה הפועל על מערכות של בלימה רגנרטיביות שהנהג לוחץ על הבלם המנוע החשמלי שדומה בפעולתו לגנרטור הוא ממיר את האנרגיה הקינטית לאנרגיה חשמלית, זאת כדי לשפר את התפקוד של הסוללה.
כך שמדובר במעין מערכת שמאפשרת לשפר את הביצועים של הרכב. בנוסף, רכב חשמלי אינו פולט גזי חממה ולכן ידידותי לסביבה, כי נסיעה עמו אינה מזהמת את הסביבה. 

שנית, על אף שברוב המקרים רכישה של אוטו חשמלי ביחס לאוטו שאינו כזה היא גבוהה יותר, הרי שמדובר בחיסכון בעלויות לאורך זמן. בעצם לא צריך לשלם על דלק והעמידות ותוחלת החיים של הרכב נחשבת לגבוהה יחסית ומכוניות מסוג זה נחשבות פחות יקרות ומורכבות לתחזוקה שוטפת. 

הן פחות שוהות במוסך ובגלל שיש להן פחות חלקים – יש פחות בלאי לרכיבים ולכן מצטרכים פחות תיקונים ופחות תחזוקה לחלקים הקיימים. כמו כן, חשמל כמשאב לרוב נחשב זול יותר מדלק או לפחות העליות שלו לרוב מתונות יותר. יתרון משמעותי נוסף בעיני רבים קשור לפעולה השקטה של המכונית. כך שלא רק שטווח הנסיעה לא מוגבל כמו שנהוג לחשוב, כי יש עמדות טעינה רבות אלא גם חוויית הנסיעה מהנה ושקטה.  

להתמודד עם משבר האקלים בכבישים

לזה תוסיפו את המגוון הרחב של דגמים אלקטרוניים שיש היום מבית היוצר של חברות מובילות. אם בעבר היו מעט יחסית דגמים של מכוניות אלקטרוניות, הרי שהיום יש היצע רחב של דגמים בעיצובים שונים ובטווח רכבים רחב ממכוניות סדן משפחתיות ועד מכוניות ספורטיביות יותר, מכוניות יוקרה לצד מכוניות בנות השגה.
כך שאפשר בהחלט לבחור את הדגם המבוקש גם בהתאם להעדפה: גודל הרכב, סוג הדגם, מספר הנוסעים והסיבה לכך מעבר לקדמה הטכנולוגית והמחקר המתפתח היא שפעמים רבות יצרני הרכב נהנים מתמריצים כספיים על מנת לקדם תחבורה בת קיימא להפחתת פליטת גזי חממה ולשימוש במקורות אנרגיה מתחדשים.
בדרך זו, אפשר ליהנות מהטכנולוגיה החדשה ביותר וכן מחוויית נהיגה ונסיעה נעימה תוך חיסכון משמעותי בעלויות ודאגה לסביבה ותחזוקה מופחתת. נהיגה בראש שקט לאורך זמן – בדיוק מה שנהגים שזה עתה יוצאים לדרך – מחפשים! 

עמדות טעינה לרכב חשמלי