עמדת טעינה מנוהלת

ישנו צורך בעמדת טעינה מנוהלת במקרים שקיבולת החשמל בחניוני הבתים המשותפים משתנה בהתאם לכמות הרכבים החשמליים ותזמון הטעינה שלהם. ישנם מקרים בהם בנייני המגורים המשותפים לא יוכלו להתמודד עם מצב בו כמה ממקומות החנייה משמשים לטעינת רכב חשמלי בו זמנית, זאת מאחר כי לרוב כמות אספקת החשמל בבניין אינה מספקת ויש צורך בהתקנת מערכת ניהול עומסים.

  להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
  077-804-5600

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  עמדת טעינה מנוהלת חכמה

  עמדת טעינה מנוהלת היא למעשה עמדת טעינה חכמה המאפשרת לרכב חשמלי ולעמדת הטעינה לחלוק נתונים, לאחר מכן עמדת הטעינה חולקת את הנתונים עם מפעיל הטעינה. כל זה מתבצע בעזרת מערכת ניהול ובקרה לעמדות טעינה של רכבים חשמליים.

  עמדת טעינה מנוהלת מאפשרת לבעל עמדת הטעינה לנטר, לנהל, לווסת ולהגביל את השימוש שלו מרחוק כדי לייעל את צריכת האנרגיה. לכן, על מנת להתמודד בצורה הטובה ביותר עם טעינה מרובה של מספר משתמשים בו זמנית בבית משותף, מומלץ להתקין מערכת טעינה מנוהלת אשר מנהלת את חלוקת החשמל בין עמדות הטעינה בבניין בהתאם למספר המשתמשים, שעות היום ובהתאם לשימושים הנוספים הנעשים בחשמל המשותף.

  למעשה תפקידה העיקרי של עמדת טעינה מנטרת הוא להגביל עומסים ברשת החשמל. עם התקנת עמדת טעינה מנוהלת ניתן לבחון את זמני הטעינה המועדפים על ידי בעלי המכוניות החשמליות, להגדיר שינויים בתמחור הטעינה בשעות מסוימות, כמו למשל לייקר את החשמל בשעות העומס ולהוזיל אותו בשעות הלילה. כמו כן גם לבצע התאמות של קצב הטעינה בהתאם לקיבולת החשמל של הבניין. 

  איך עמדת טעינה מנוהלת עובדת?

  עמדת טעינה מנוהלת מופעלת על ידי מערך אחורי חכם במיוחד אשר יודע לספק נתונים בזמן אמת מכלל מכשירי הטעינה המחוברים למערכת ולהתריע על אירועי טעינה שונים ישירות לבעל עמדת הטעינה.

  מכיוון שהעמדות מחוברות לענן, ניתן לנהל אותן על סמך אותות שונים: כמו אספקת אנרגיה משתנה, צריכת חשמל מקומית, כמות כלי רכב נטענים או שימוש במכשירים חשמליים נוספים. עמדות טעינה מנוהלות מאפשרות ליצור מערכת אנרגיה יציבה ויעילה יותר.

  YouTube video

  הטעינה המנוהלת החכמה מחייבת את נהג הרכב החשמלי להזדהות כבר בעמדת הטעינה. לאחר הזיהוי הנהג מחובר לטעינה. המחיר המדויק עבור כמות הטעינה יגבה מהדייר הספציפי שביצע את הטעינה והכסף יעבור לגורם האחראי על הגבייה באופן אוטומטי.

  ההזדהות מבוצעת בצורה פשוטה וקלה דרך האפליקציה או על ידי הצגת תג ביומטרי לעמדת הטעינה. משתמשים שאינם רשומים יכולים גם כן להשתמש בתחנות ולשלם עבור הטעינה המזדמנת בכרטיס אשראי.

  הטעינה עצמה מתבצעת על סמך ההגדרות והמחירים שנקבעו על ידי בעל העמדה. העמדה יכולה להיות חלק מקבוצת עמדות טעינה ולקיים מספר רב של פעולות מתקדמות וחכמות המתרחשות ברקע, בעוד שעבור משתמש הקצה הטעינה קלה ופשוטה. עמדת הטעינה מנטרת אחר כמות הטעינה של כל המשתמשים.

  מחיר של עמדת טעינה מנוהלת

  ברוב המקרים התקנת עמדה מנוהלת מגיעה יחד עם הגדלת אספקת החשמל בבניין. מאחר ובכדי לנהל את אופן השימוש של מספר בעלי רכבים חשמליים יש לדאוג תחילה לכמות חשמל מספקת שאינה תפגע בשימוש השוטף של שאר המתקנים המשותפים של דיירי הבניין. 

  טווח המחירים של התקנת מערכת טעינה מנוהלת והגדלת אספקת החשמל לבניין הוא רחב ויכול לעלות בין 30 ל- 400 אלף שקל. כאשר עלויות ההתקנה ושדרוג החשמל מתחלקים בין כלל דיירי הבניין. בממוצע כל דייר ישלם מכיסו עבור סכום של בין 1,000 ל-5,000 שקל. עלויות אלה אינן כוללות את עלות עמדת הטעינה עצמה וחיבורה לחשמל. 

   להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
   077-804-5600

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   יתרונות עמדת טעינה מנוהלת

   לעמדת טעינה מנוהלת יתרונות רבים בניהול מסודר ומאורגן של טעינת הרכבים עבור כלל דיירי הבניין. יש האומרים כי מערכות טעינה שאינן כוללות ווסת טעינה לרכב ואפשרויות ניהול לא ישארו בשוק לזמן רב.

   מומלץ מאוד שעמדות טעינה יהיו מנוהלות על ידי החברה המספקת. לא תמיד ועד הבית מצליח להבין את כלל היתרונות הטמונים בעמדות טעינה מסוג זה, עמדת טעינה מנוהלת בחניון מקנה שקט גם למשתמשים וגם לוועד.

   • המערכת יודעת ליצור התראות ודו"חות מידע ומאפשרת ניהול מרחוק של תקלות. בזכות זאת כמעט ולא נדרשת הגעה פיזית של טכנאי על מנת לבצע טיפולים ולפתור תקלות שונות. 
   • עמדת טעינה מנוהלת מנהלת אנרגיה, העמדות יודעות ״לדבר״ אחת עם השנייה ולחלק את אספקת החשמל בצורה נכונה בין הרכבים על מנת למנוע עומסים ולנתב את האנרגיה בצורה אופטימלית עבור הבניין ועבור הרכב הנטען. 
   • העמדה המנוהלת מאפשרת לוועד לנטר ולעקוב אחר פעילות הטעינה של כל דייר, באופן זה ניתן לבצע הגבלות שונות של זמני טעינה והתחשבנות כלכלית יעילה ומדויקת מול הדיירים.  
   • עמדת הטעינה המנוהלת בודקת טרם הטעינה כל חיבור שמתבצע בין הרכב לעמדה ומתריעה בזמן אמת אודות בעיות וליקויים שיש לטפל בהם.
   • העמדה המנוהלת מונעת סכסוכי שכנים מיותרים אודות זמני טעינה ואספקת חשמל, כל הפעילות מתרחשת באופן אוטומטי ובצורת חלוקה אופטימלית.
   • זמן הטעינה של רכב עלול להתפרש על כ- 10 שעות טעינה בממוצע. לכל רכב לוקח מספר שעות טעינה שונה בהתאם לסוג הרכב ולסוג החיבור הקיים. המערכת יודעת לנתב אספקת החשמל בין הרכבים בהתאם לצורכי הטעינה של הרכב ולהבטיח כי כלל הרכבים יזכו לטעינה מלאה.
   עמדת טעינה מנוהלת

   לסיכום, ניתן לומר כי שוק המכוניות החשמליות בארץ הולך וגדל, כיום התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי בבתים משותפים הוא אינו דבר מובן מאליו, לעומת זאת אפשר לראות יותר ויותר עמדות טעינה לכלי רכב חשמליים צצים להם בשלל מקומות מגוונים.

   אלמוג קינן

   כותב המאמר: אלמוג קינן

   כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

   עמדות טעינה לרכב חשמלי