חילוץ רכב חשמלי שתקוע באמצע הכביש 

בדיוק כמו מכוניות בנזין ודיזל, גם רכבים חשמליים יכולים לפעמים עלולים להתקלקל מתוך מגוון סיבות שונות. רגע קטני לפני שמצלצלים לשירות חילוץ רכבים חשמליים, ריכזנו עבורכם מידע שיכול לעזור לכם בשעת צרה. 

מהן הבעיות הנפוצות ברכבים חשמליים?

רכבים חשמליים מבוססים על סוללות, מה שאומר שהם צריכים להיות בעלי רמת טעינה מסוימת כדי לפעול כהלכה. בדרך כלל, כאשר רכב חשמלי יורד ל-20% – 30% מטעינת הסוללה שלו, נדלקת נורית אזהרה כדי לאותת שצריך למצוא תחנת טעינה בקרוב. אם הנהג מתעלם מהאזהרה הזו וממשיך לנהוג, בסופו של דבר, הוא עלול למצוא את עצמו עם רכב חשמלי תקוע בשולי הכביש. 

כמו כן, סיבה נוספת לכך שרכב חשמלי עלול להיתקע היא עקב פלאג-טעינה לא תקין. במקרה מסוג כזה, ייתכן שהסוללה לא תוכל להיטען, מה שמשאיר את הרכב ללא מספיק חשמל.

סיבות לצלצל לשירותי חילוץ רכבים חשמליים

אם אתם מוצאים את עצמכם תקועים עם רכב חשמלי, ייתכן שתצטרכו עזרה מקצועית כדי לחזור לדרך. כאן נכנסים לתמונה שירותי חילוץ רכבים חשמליים. הנה כמה סיבות מדוע כדאי לשקול את השירות:

  • בטיחות: הימנעו מלנסות לתקן תקלת רכב חשמלי ללא הכשרה וציוד מתאים, זה מסוכן ועלול לגרום לא רק לנזק נוסף לרכב, אלא גם לסכנה בטיחותית.
  • תגובה מהירה ומקצועית: שירות חילוץ רכב חשמלי כולל שימוש בציוד, בכלים ובטכנולוגיות מתאימות ביותר כדי לאבחן ולתקן במהירות תקלות חשמליות.
  • מומחיות ספציפית: מכונאי או טכנאי יחזיקו בהכשרה לגבי המערכות והרכיבים הייחודיים הקיימים ברכב הספציפי שלכם.

כמה עולה שירות חילוץ רכבים?

מחיר שירות חילוץ רכבים יכול לנוע בין כמה מאות שקלים בודדים לבין כמה אלפי שקלים, הכול תלוי בסוג התקלה ובמומחיות של המכונאי או הטכנאי לתקנה. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שלא ניתן לפתור את כל סוגי התקלות באמצעות השירות של תיקוני דרכים. 

כאשר מדובר בתקלה שלא ניתן לתקן באמצעים ידניים בשולי הכביש, בדרך כלל כבר יהיה צורך לגרור את הרכב למוסך. לכן, לפני שמזמינים שירות חילוץ רכבים, חשוב לנסות לבדוק מה הבעיה ברכב. אם אפשרי, תארו את המאפיינים של הבעיה בפני אנשי המקצוע. אם יש תמונה של התקלה, מה טוב, שלחו אותה בוואטסאפ. 

כמה עולה שירות חילוץ רכבים?

מבלי לדבר על שירות חילוץ הכולל גם תיקוני דרך, המחיר הממוצע לחילוץ (בלבד וללא תיקונים) עשוי לעמוד על כ-200 – 350 ₪ בממוצע. עם זאת, המחיר יהיה תלוי בסיבה שהרכב נתקע וכן בסוג תוואי השטח שבו הרכב תקוע. אם תוואי השטח מקשה על החילוץ, כמו כורכר או אפילו תעלה, מטבע הדברים המחיר יהיה יקר יותר. 

אם אינכם בטוחים בסוג השירות שאתם צריכים, אנחנו ממליצים לעשות כמה בדיקות מקדימות. לדוגמה: השוואת מחירים בין גרריסטים לחילוץ רכבים חשמליים. הפעולה הפשוטה הזו תאפשר לכם לבחור את אנשי המקצוע הנכונים ביותר. 

עמדות טעינה לרכב חשמלי