כיצד מבצעים טעינת רכב חשמלי ברחוב?

רכבים חשמליים הופכים להיות יותר ויותר פופולאריים על הכביש, ואנשים רבים מוצאים שמדובר בפתרון ירוק, נוח ויעיל. למעשה, טעינת הרכב החשמלי הופכת להיות ההתעסקות העיקרית לאחר שרכשנו רכב חשמלי, ונזדקק לעמדות טעינה נגישות בכל כמה שעות או ימים – בהתאם לרמת השימוש שלנו.
כיצד מבצעים טעינת רכב חשמלי ברחוב? כל המידע שחיפשתם ממש כאן.

  להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
  077-804-5600

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  התקנת עמדת טעינה ברחוב

  התקנת עמדת טעינה ברחוב יכולה להיות פרקטית, אך טומנת בחובה גם כמה פרטים שיש לחשוב עליהם מראש. במידה ויש לנו חניה פרטית הנמצאת במרחב שבבעלותנו – העניין הוא הרבה יותר פשוט.
  לעומת זאת, כשאנו מדברים על חניה הנמצאת ברחוב (ברשות הכלל), מן הסתם העניין הופך להיות מעט יותר מורכב.

  בתור התחלה, כדי להתקין עמדת טעינה ברחוב ציבורי עלינו לקבל את אישור העירייה, וזוהי התעסקות שעשויה לגרום לנו לחשוב פעמיים. מעבר לכך, ממש כמו כל פריט אחר שנבחר להניח ברשות הכלל – עלינו לקחת בחשבון שהוא חשוף לעוברים ושבים על כל המשתמע מכך.

  האם כל אחד יכול להשתמש בעמדת הטעינה?

  בעיקרון כן. במידה ואנו מתקינים עמדת טעינה לרכב חשמלי ברחוב ציבורי, אף אחד לא מבטיח לנו שאדם אחר לא יעמיד שם את רכבו החשמלי, ויטעין אותו על חשבון החשמל שלנו. למעשה, זוהי הדאגה העיקרית שלנו במידה ונבחר להתקין עמדת טעינה ברחוב ציבורי, מעבר לעניין הבירוקרטיה ואישור העירייה.

  דאגה נוספת עשויה להיות ונדליזם למשל, מכיוון שעמדת טעינה במקום ציבורי עלולה להיות חשופה גם לילדים או אנשים משועממים… שזוהי ההנאה שלהם בחיים. מהן החדשות הטובות? שקיימים פתרונות גם לנושאים אלו.

  האם יש נעילה לעמדת הטעינה?

  מסתבר שקמו כמה אנשים חכמים, וחשבו על פתרונות למצבים שצוינו בפסקה הקודמת. באפשרותנו לנעול את עמדת הטעינה שלנו, במידה והיא נמצאת במקום החשוף לכל עובר ושב, ובכך למנוע מצב של נזקים או של שימוש בחשמל שלנו. יש מספר סוגים של נעילות לעמדות הטעינה, וכל סוג נותן מענה לבעיות שונות:

  נעילה לכבל החשמל

  ניתן לרכוש יחידות נעילה המיועדות לנעילת כבל הטעינה עצמו, ללא הגנה על כל עמדת הטעינה.
  הדבר מאפשר לנו להציב מחסום מסוים מול מי שמעוניין "לגנוב" לנו חשמל, מכיוון שהכבל יהיה זמין להוצאה רק לאחר שנפתח את המנעול עם מפתח.

  מה שכן, שאר העמדה עדיין חשופה לחלוטין, ולכן אם מישהו ירצה להזיק לה – הוא עדיין יוכל לעשות זאת.
  כמו כן, נוכלים מתוחכמים עדיין יכולים להשתמש בכבלים מאריכים, ולעשות "קומבינות" כדי להתחבר ולטעון דרך עמדת הטעינה (למרות שהסיכוי הוא נמוך יותר).

  נעילה לכל עמדת הטעינה

  במידה ועמדת הטעינה שלכם מוצבת ברחוב, ואתם מעוניינים להגן עליה בצורה וודאית, באפשרותכם להציב ארון נעילה לעמדת הטעינה. ארון שכזה דורש התקנה מעט יותר מורכבת, אך באמצעותו תוכלו לנעול לחלוטין את העמדה, כך שאנשים לא יוכלו להשתמש בה וגם לא להזיק לה בשום צורה. ניתן לבחור ארון מתכת או פוליאסטר, ולנעול אותו ממש כמו הארונות שחברת החשמל מציבה ברחוב.

  הצבת מצלמת אבטחה

  הפתרון האחרון שאנו יכולים להעניק לכם, הוא הצבת מצלמת אבטחה בסמוך לעמדת הטעינה שלכם.
  מצלמה שכזו יכולה לתת לכם אינדיקציה מה קורה בעמדה כשאתם לא לידה, ובכך להעניק לכם עוד קצת שקט נפשי. לעתים, גם הצבת מצלמת דמה היא בעלת אפקט זהה, מכיוון שעצם נוכחותה מרתיעה את רוב האנשים.  

  אלמוג קינן

  כותב המאמר: אלמוג קינן

  כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

  עמדות טעינה לרכב חשמלי