האם אפשר להתקין לבד עמדת טעינה לרכב חשמלי?

אתה עלול להתפתות להתקין עמדת טעינה לרכב החשמלי שלך, אבל זה פשוט לא שווה את הסיכון לעשות משהו שיכול לגרום לנזק ואפילו לפגוע בעצמך או לפגוע בבית שלך. אתה אומר לעצמך שאם אתה יודע היכן לשים את המטען וכמה אמפר המעגל החשמלי צריך להיות, למה לשלם לאיש מקצוע ולהוציא עוד יותר כסף?

למעשה יש לכך כמה סיבות טובות:

  1. לרוב המעגלים החשמליים בבתים יש מספיק הספק לממוצע של 15 אמפר. המספר יורד כאשר משתמשים בתנורי חימום ומכשירים אחרים בבת אחת; אם אתה מנסה להשתמש במספר פריטים בבת אחת, כגון תנור ומקרר (240V כל אחד), הוא יכול לרדת מתחת ל -8 אמפר בכוחות עצמו. אתה לא יכול להשתמש במזגנים או מקררים במעגל של 240 וולט.
  2. החשמלאי יודע להימנע מקווי החשמל, והם יודעים בדיוק היכן למקם את עמדות הטעינה של רכבים חשמליים מהניסיון שלהם. אם אתה חותך בטעות כבל חשמל זה עלול לקצר את כל הבית שלך. כמו כן, הם לא הולכים להשאיר חורים בקירות שלך או לפגוע ברצפה שלך. בנוסף, אם יש כבלים גדולים יותר שצריך להעביר, יש סיכוי שחפירתם עלולה לקרוע את הקרקע שמתחתיה וזו תהיה הוצאה יקרה מאוד לאדם שהוא לא חברה מקצועית שיודעת לטפל בזה.
  3. למפסקי מעגלים יש גבולות. אם תנסה להשתמש במכשירים רבים מדי בבת אחת על המפסק, במיוחד מכשירים שמושכים כמויות גבוהות כמו תנורי חימום ומקררים, המפסק עלול להישרף. אם כן, עליך להחליף אותו בחדש ולהתקשר לחשמלאי כדי לתקן את החיווט שלך מהתיבה המפסקת עד למקום בו היא נכנסת לביתך. זה יכול להיות יקר מאוד מכיוון שעלות העבודה כה גבוהה.
  4. אין לך זמן להתמודד עם כל זה – יש לך חיים וקריירה ודברים חשובים אחרים שקורים. הרבה יותר יעיל עבורך לשכור איש מקצוע שידאג שהכל מותקן בצורה מושלמת. ואז הם יכולים לטפל בכל בעיה שתתעורר גם לאורך השנים. אם משהו משתבש, חשמלאי יבוא מייד ויפתור את כל הבעיות בעמדת הטעינה שלך לרכב מהר יותר מאשר אם תחכה שיחזור אליך.
  5. חשמל זה עניין מסוכן. גם אם אתה יודע מה אתה עושה, תמיד עדיף להיות בטוח מאשר להצטער. אתה לא רוצה שמישהו עלול להיפגע או להתחשמל רק בגלל שהם ניסו להתקין עמדת טעינה לרכב שלהם – עדיף לתת לאיש מקצוע שיודע מה עושה לבצע זאת.

בסופו של דבר התשובה ברורה: שכרו חשמלאי שידאג לכל צרכי הטעינה שלכם לרכב. זה לא שווה את הסיכון לעצמך או לחפצים שלך. יש כל כך הרבה סיבות מדוע שכירת איש מקצוע תהיה מועילה יותר מאשר התקנת עמדת טעינה לרכב בעצמך.

אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

עמדות טעינה לרכב חשמלי