חשמלאי להתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי: מתקין מוסמך

התקנת עמדת טעינה בבית פרטי היא עבודת חשמל לכל דבר ועניין, ומשכך מבוצעת על ידי חשמלאי מוסמך שעבר הכשרה מתאימה בתור מתקין עמדות טעינה. טעינת סוללה של רכב חשמלי, בשונה מטעינת שואב אבק או טלפון נייד, כרוכה במעבר זרם חשמלי בעוצמה גבוהה וביצועה באופן שגוי, שלא באמצעות מתקין מוסמך, עשוי לגרום נזק ממשי לרכב החשמלי. 

  להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
  077-804-5600

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  חשמלאי מוסמך להתקנת עמדת טעינה – מה אומר החוק

  בנוסף לצורך בהתקנה בטוחה שלא תסכן את הרכב החשמלי או את מי שעושה בו שימוש, קיים צורך חוקי לבצע את ההתקנה על ידי מתקין מורשה. לפי תקנות רשות החשמל (התקנת מערכת טעינה לרכב חשמלי) אשר נכנסו לתוקף בשנת 2020, התקנת מערכת טעינה לרכב חשמלי מחויבת בביצוע על ידי בעל רישיון חשמלאי אשר מוגדר חשמלאי מוסמך על פי תקנות החשמל (רישיונות). 

  מתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי

  התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית פרטי

  על פי תקנות החשמל, התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית פרטי היא אפשרית, אולם יש להקפיד על מספר כללים. ראשית, בעת התקנת עמדת טעינה בבית פרטי יש צורך כי חשמלאי מוסמך אשר מתקין עמדות טעינה במסגרת עבודתו, יבצע את התקנת  העמדה על גבי משטח יציב. בנוסף, מחובתו של בעל העמדה לשמור על תוכניות ההתקנה על מנת שיהיה ניתן לאתר את תוואי ההתקנה בכל עת. 

  התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף

  YouTube video

  לצד האפשרות של התקנת עמדת טעינה בבית פרטי, באפשרותו של אדם אשר בבעלותו רכב חשמלי לבצע התקנת עמדת טעינה בבית משותף, בסמוך למקום חניית רכבו בחניון המשותף של הבניין, וזאת על ידי מתקין מורשה לעמדות טעינה. 

  יחד עם זאת, התקנת עמדת טעינה בבית משותף דורשת במקרים מסוימים את הסכמת הדיירים האחרים במקרה שמדובר בשטחים שלא הוקצו לבעל הדירה המסוימת אלא כאלה שהבעלות בהם היא משותפת. כמו כן, בשל האיסור בשימוש בכבל מאריך, מרחק רב של החניה מהדירה עשוי להקשות על התקנת עמדת טעינה בבית משותף שמקור הזרם שלה הוא בארון החשמל של הדירה. 

   להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
   077-804-5600

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   התקנת מערכת ניהול עומסים לעמדות טעינה

   בשל העובדה שמערכת טעינת רכב חשמלי עשויה לצרוך אנרגיה רבה, עשוי להתרחש מצב שבו טעינת הרכב במקביל לשימוש בזרם החשמל הביתי לטובת מכשירים נוספים הצורכים אנרגיה רבה כגון תנור, דוד חשמל, מזגן, מייבש או מכונת כביסה, ייצור עומס כבד על גבי מערכת החשמל. כמו כן גם במקרים בהם יותר מרכב אחד מבצע טעינה בו זמנית, יש אפשרות להיווצרות עומס רב מדי על מערכת החשמל.

   במקרה שכזה, עשוי העומס הרב להביא לנפילת החשמל או לחילופין לגרום לשריפת נתיך שתותיר את בני הבית ללא זרם חשמלי עד להחלפת הנתיך. על מנת למנוע מצבים מעין אלו, ניתן להתקין עמדת טעינה מנוהלת לרכב חשמלי אשר מכילה מערכת מתקדמת לניהול עומסי חשמל, אשר תקצה אל סוללת הרכב זרם חשמלי בהתאם להיקף השימוש בחשמל לצרכים אחרים. 

   YouTube video

   התקנה של עמדת טעינה על ידי חשמלאי מוסמך

   התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי מאפשרת הנאה ממקור זמין ונוח לטעינת הרכב ללא צורך בהסתמכות על מקורות טעינה הפזורים במשורה במרחב הציבורי, ואשר עשויים לתבוע זמן טעינה ארוך לשם מילוי של הסוללה. עם זאת, לשם שמירה על תקינות הרכב ועל בטיחות המשתמשים בו, ולשם עמידה בהוראות החוק, יש לבצע התקנה של עמדת טעינה רק על ידי חשמלאי מוסמך. 

   הפיתוחים האחרונים בתחום פתרונות התחבורה שאינם מבוססים על דלק, הפכו את האפשרות ליהנות מנהיגה על רכב חשמלי לישימה הן מבחינת האפשרות לנהוג למרחקים ארוכים בדומה לרכב הממונע על דלק, והן מבחינת האפשרות לרכוש רכב מסוג זה במחיר סביר. יחד עם זאת, אחד הצרכים המשמעותיים שהתעוררו בקרב בעלי רכבים חשמליים הוא בקיומה של עמדת טעינה לרכב חשמלי.

   הצורך בעמדת טעינה זמינה

   רכב חשמלי מונע על ידי סוללה מתקדמת המסוגלת לאפשר נסיעה לטווח של מאות קילומטרים. בדומה לרכב הממונע על ידי דלק, גם לסוללה קיבולת אשר אוזלת מנסיעה לנסיעה עד להתרוקנות מוחלטת המצריכה טעינה מחודשת. 

   עם זאת, בשונה לרכבים המונעים על דלק, זמן הטעינה של רכבים חשמליים הוא ממושך יותר והזמינות של עמדות טעינה במרחב הציבורי היא מוגבלת הרבה יותר ומצריכה תכנון מראש של מסלול הנסיעה ומשכה על מנת לשלב בה עצירה למילוי הסוללה. הפתרון האידיאלי עבור צורך זה הוא התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי באזור חניית הרכב בסמוך לבית המגורים.

   אלמוג קינן

   כותב המאמר: אלמוג קינן

   כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

   עמדות טעינה לרכב חשמלי