עמדת טעינת רכב חשמלי לבתי עסק

עמדות טעינה לרכב חשמלי במקומות עבודה ועסקים מספקות אפשרות חיסכון עצומה, כאשר עוברים לצי רכבים חשמליים במקום רכבים שנוסעים על דלק. טעינה של רכב חשמלי פי 4 עד 6 זולה יותר מתדלוק של רכבים שנוסעים על בנזין או דיזל. החיסכון יכול להגיע לכמה עשרות אלפי שקלים בשנה לכל רכב, וכמו כן גם העובדים חוסכים כאשר שווי השימוש שלהם יורד משמעותית.

לרכבים החשמליים של העובדים, הלקוחות והאורחים ישנם חיבורי טעינה שונים, לכן חשוב להתקין עמדות טעינה עם סבירות ההתאמה הגדולה ביותר. סוג העמדה הנפוצה ביותר להתקנה במקומות עבודה היא עמדת טעינה AC בעלת חיבור Type 2 עם זרם 7 קילו וואט, אשר מתאימה לרוב הרכבים החשמליים הנמכרים בארץ.

  להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
  077-804-5600

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  לעמדה זו לוקח בין 3 ל- 7 שעות לטעון סוללת רכב חשמלי במלואה, כל זאת כמובן בהתאם לסוג הרכב. חלק מהעסקים יהיו מעוניינים להתקין עמדה מהירה יותר של 22 קילו וואט (תלת פאזי) במידה וניתן מבחינת העלויות והמיקום. רוב העסקים בוחרים בהתקנה של עמדות 7 קילו וואט משום שהן לרוב זולות יותר להתקנה.

  YouTube video

  עמדת טעינה מנטרת

  לעסקים או משרדים אשר מתכננים להתקין עמדות הטענה במיקום עם גישה פתוחה לציבור, חשוב לשקול הוספה של גישה מוגבלת לטעינה. רוב הסוגים של עמדות הטעינה מציעות אפשרות לגישה בעזרת מפתח או כרטיס זיהוי בכדי למנוע שימוש לא רצוי.

  התקנת עמדת טעינה במקום העבודה

  טעינה במקום העבודה דומה מאוד לטעינה בבית, זו למעשה הטבה המוצעת על ידי המעסיק לעובדים שלו. בעל העסק דואג שיהיה לעובדים שלו מקומות חניה עם עמדות הטענה, כדי שיוכלו לטעון את הרכב החשמלי שלהם במהלך יום העבודה. 

  לרוב הטענה במהלך שעות העבודה אמורה להיות כמות טעינה מספיקה, כל זאת כמובן בהתאם לכמות הנסיעה של כל עובד.ישנם יתרונות רבים להטענה במקום העבודה, בין אם מדובר בעסקים, משרדים או מקומות מסחריים אחרים.

  לעמדות טעינה במקום העבודה ישנם יתרונות רבים לעובדי המקום וכמו כן גם למעסיק, הנה כמה יתרונות בולטים:

  טווח נסיעה גדול יותר

  כאשר משלבים הטענה ביתית, הטענה במקום העבודה יכולה להכפיל את טווח הנסיעה האפשרי שלכם. זו נקודה מעניינת במיוחד לרכבים היברידיים אשר יכולים כך להשתמש באופציה החשמלית שלהם למרחקים ארוכים יותר, ובכך לחסוך הוצאות על דלק.

  טעינת AC מאפשרת לטעון את הרכב מהר יותר, שזו תכונה מעניינת במיוחד לאנשים אשר שעות העבודה שלהם קצרות יותר, ואינם נמצאים במהלך כל היום בעבודה. 

  YouTube video

  חיסכון גדול של עלויות תחבורה

  עלות החשמל בעמדות טעינה עסקיות לרוב יהיו על המעסיק, מה שאומר שהעובדים של אותו עסק יכולים להטעין את הרכב שלהם בחינם. במקרים אחרים המעסיק יכול לחייב עמלות על שימוש בעמדות הטעינה המסחריות, אבל לרוב מדובר על עליות נמוכות יותר מאשר טעינה בעמדה ציבורית.

  תמריצים והטבות לשימוש בעמדות טעינה לרכבים חשמליים

  המדינה ומקומות עבודה מרכזיים במדינה כל הזמן נותנים יותר ויותר תמריצים לעובדים לעבור לשימוש ברכב חשמלי. כמו כן גם מקומות עבודה שבהם ישנן עמדות טעינה לשימוש העובדים שלהן, זוכות להטבות והקלות משמעותיות.

  עקב העובדה שרכב חשמלי לא מזהם את האוויר כמו רכב המונע על דלק, ומשום שמחירי החשמל נמוכים משמעותית ממחירי הדלק. כל הזמן ישנם עוד ועוד יתרונות ותמריצים לעבור לנסיעה ברכב חשמלי.

  אלמוג קינן

  כותב המאמר: אלמוג קינן

  כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

  עמדות טעינה לרכב חשמלי