טעינת רכב פלאג אין: כל מה שכדאי לדעת

הכמות הרבה של הרכבים החשמליים שממלאת את הכבישים מאפשרת לנו להנות מנסיעה נקייה וזולה יותר מאשר זו של רכבים המונעים על דלק. עם זאת, גם לרכבים החשמליים יש מספר חסרונות שיכולים לגרום לכם לחשוב פעמיים לפני קנייה של רכב כזה. רכבי הפלאג אין נועדו לתת לכם את האפשרות להנות מכל העולמות, וכאן תקבלו מידע על הטעינה שלהם.

עלות טעינת רכב פלאג אין

מחיר טעינה של רכב פלאג אין משתנה בין דגם לדגם. המחיר הנמוך ביותר הוא באזור ה- 30 ₪ עבור טעינה מלאה, והמחיר הגבוה ביותר לטעינת סוללה מלאה הוא 53 ₪.

שמעת על עמדת הטעינה שמשגעת את המדינה?!
לחצו כאן לפרטים נוספים!
YouTube video

התקנת עמדת טעינה לרכב פלאג אין 

לרוב עמדת טעינה לרכב פלאג אין היא עמדת טעינה חד פאזי, זאת משום שרכב פלאג אין אינו צורך כמות חשמל גדולה כמו רכב חשמלי. בהתקנת עמדת טעינה ביתית תוכלו ליהנות מכך שבזמן שהרכב שלכם בחנייה הוא נטען, וכך בבוקר כאשר אתם נוסעים לעבודה הסוללה של הרכב תהיה מלאה. 

  להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
  077-804-5600

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  טעינת רכב פלאג אין בבית משותף

  ההתקנה של עמדת טעינה לרכב פלאג אין היא פשוטה מאוד כאשר יש לכם חנייה פרטית. בחנייה פרטית ניתן להתקין את העמדה במקום שנוח לכם וחיבור החשמל הוא ישירות למערכת החשמל שלכם. בבתים משותפים עלולה להיווצר בעיה בהתקנה של עמדת טעינה פלאג אין. אם אתם גרים בקומת הקרקע ניתן לחבר את החשמל אל המערכת שלכם, אולם עבור דיירים שגרים בקומות עליונות יותר עלולה להיות בעיה.

  ראשית כל חשוב לקבל את הסמכתם של הדיירים כדי לבצע התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף, כאשר ההתקנה נעשית בשטח שאינו שטח פרטי. בנוסף, עליכם לוודא שגם אם חיברתם את העמדה למערכת החשמל של הבניין, יש מונה שמחשב את עלות הטעינה שלכם באופן עצמאי כך שבסופו של כל חודש עלות החשמל תהיה עליכם בלבד. 

  עמדת טעינה ציבורית לרכב פלאג אין

  את רכבי הפלאג אין ניתן להטעין בעמדות טעינה הפרוסות ברחבי הארץ, עמדות המשמשות בעיקר את הרכבים החשמליים. עבור רכבי פלאג יש צורך בכבל TYPE 2, שיאפשר לכם להתאים את כבל הטעינה אל הרכב שלכם. עמדת טעינה פלאג אין למעשה קיימת עבורכם בכל מקום שבו ניתן להטעין רכב חשמלי, אך לעיתים בעמדות המיועדות עבור טעינה מהירה יש צורך בחיבור שלא קיים ברכבים אלו.

  כמובן שלאור העובדה שהרכב שלכם יכול להיות מונע גם על בסיס מנוע הדלק שלו, אתם לא צריכים לתכנן את הנסיעות שלכם כך שיעברו בדרך בעמדות טעינה, אולם אם אתם רוצים לנסוע על בסיס חשמל, אתם צריכים לקחת בחשבון את המרחק שהסוללה מאפשרת לכם לנסוע ולבדוק היכן עמדת טעינה לרכב פלאג אין נמצאת.

  מה ההבדל בין רכב פלאג אין לרכב חשמלי?

  לעיתים קרובות ניתן להתבלבל בין השניים, מדובר על סוגים שונים של רכבים. אז מה בעצם הבדל ביניהם?

  רכבים חשמליים

  רכבים חשמליים הם רכבים שכפי שמבינים היטב מהשם שלהם, מונעים על ידי סוללה חשמלית נטענת ולא על ידי דלק. הרכבים החשמליים ידידותיים יותר לסביבה כיון שהם פחות מזהמים ובנוסף הטעינה שלהם זולה יותר מאשר תדלוק של רכב ממונע. עם זאת, לעיתים העובדה שהרכב מונע על חשמל גורמת לכך שטווח הנסיעה שלו יהיה קצר מידי. בדיוק בשביל זה יש רכבי פלאג אין.

   להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
   077-804-5600

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   רכבי פלאג אין

   רכבי פלאג אין הם רכבים שמצוידים במערכת הנעה חשמלית יחד עם מנוע בעירה רגיל שפועל על דלק. בין רכבי הפלאג אין הידועים ניתן למנות את קיה נירו פלאג אין, MG EHS PHEV ודגמי וולוו. היתרון הברור של רכבי הפלאג אין הוא הרווח שהם מאפשרים לכם משתי העולמות. מצד אחד הרכב ידידותי לסביבה ומאפשר לכם להנות מנסיעה שקטה, ומצד שני אתם לא מוגבלים במרחק.

   את הרכב אתם כמובן יכולים לתדלק בתחנת דלק רגילה וכך ליהנות מנסיעה לכל טווח שתרצו, בלי לדאוג לסוללה החשמלית. עם זאת, כדי שתוכלו להנות מהסוללה החשמלית כמו שצריך, חשוב שתכירו את עמודת הטעינה לרכבי פלאג אין. 

   לסיכום, רכבי פלאג אין מאפשרים לנו להנות מהעולם של רכבים חשמליים בלי להתפשר על טווח נסיעה ארוך בכל מצב. הרכבים מונעים גם על ידי מנוע דלק בנוסף לסוללה החשמלית, וכך אנחנו יכולים גם לנסוע ברכב נקי יותר ושקט, ובנוסף לדעת שבכל מצב נוכל לתדלק את הרכב בתחנה רגילה. 

   אלמוג קינן

   כותב המאמר: אלמוג קינן

   כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

   עמדות טעינה לרכב חשמלי