הקמת עמדות טעינה לרכבים חשמליים

רכבים חשמליים מחייבים בשימוש של עמדות טעינה על מנת למלא אנרגיה בסוללות, ומשום שכמות הרכבים החשמליים הולכת ועולה מדי שנה כך גם עולה הצורך בעמדות טעינה שיפוזרו בכמה שיותר מקומות ברכבי הארץ. במאמר זה נפרט על הקמת עמדות טעינה לרכבים חשמליים, מדוע משרד האנרגיה מעודד הקמת עמדות אלו, מה הן ההנחיות בנושא התקנת עמדות טעינה, ומה הנוהל להתקנת עמדות טעינה בבתים משותפים. 

  להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
  077-804-5600

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  משרד האנרגיה מעודד הקמת עמדות טעינה לרכבים חשמליים

  בשנים האחרונות רכבים חשמליים הפכו להיות נפוצים יותר ויותר, ומספרם על הכבישים רק עולה מדי שנה, לצד ירידה בכמות הרכבים הפועלים על בנזין. ישראלים רבים נוטשים רכבים שיש לתדלק ועוברים לרכבים חשמליים שיש להטעין. מדובר במהפכה ירוקה וחיובית לסביבה, כפי שנפרט בהמשך. החל מהשנים האחרונות, משרד האנרגיה פועל נמרצות כדי לעודד הקמה של עמדות טעינה לרכבים חשמליים כך שכמה שיותר מהן יהיו פרוסות ברחבי הארץ, לשימוש תדיר של בעלי הרכבים. 

  הקמת עמדות טעינה ברחבי הארץ

  החל משנת 2018 משרד האנרגיה החל לפרסם קולות קוראים לצורך סיוע במימון של הקמת עמדות לטעינת רכבים חשמליים ברחבי הארץ. היעד של משרד האנרגיה היה להקים לפחות 2,500 עמדות טעינה עד סוף שנת 2022, שיהיו פזורות בכל רחבי הארץ. הדבר נועד למנוע מצב בו מי שגר בפריפריה ובישובים מרוחקים לא יוכל להטעין את רכבו החשמלי בצורה יעילה ונוחה. כך יהיו עמדות רבות הפזורות במרחב הציבורי אשר יותקנו במגוון מקומות:

  1. כבישים מהירים
  2. שטחי רשויות מקומיות
  3. קניונים
  4. חניונים
  5. מוקדי ציבור
  6. מקומות עבודה

  הנחיות בנושא התקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

  ההנחיות בנושא של התקנת עמדות טעינה לרכבים חשמליים במדינת ישראל פורסמו ע"י רשות החשמל ומשרד האנרגיה. המטרה של ההנחיות היא להסדיר את הנושא והאתגר הגדול שבפתח, כך שגם כאשר תהיינה כמויות גדולות מאוד של רכבים חשמליים על הכביש, זה לא ייצור בלאגן. ההנחיות עוברות על כל הנושא של בטיחות, התקנות באופן נכון, הקפדה על איש מקצוע מוסמך שמבצע את ההתקנות ועוד.

  נוהל התקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי בבתים משותפים

  עד היום הייתה בעייתיות להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי בבתים משותפים, והדבר היווה חסם עיקרי שמעכב את ההתפתחות של עולם הרכבים החשמליים במדינת ישראל. משום שרבים מבעלי הרכבים החשמליים מתגוררים בבית משותף, הצורך להסדיר את אפשרות ההתקנה הלך ועלה. 

  לכן, נוצר חוק הסדרים חדש שהולך להיכנס בזמן הקרוב אל הפועל, ולבסס תשתית לצורך מעבר נרחב יותר לרכבים חשמליים בישראל. לפי החוק החדש, כל דייר בבית משותף יכול להתקין תשתית כדי להקים עמדת טעינה לרכבו החשמלי, בלי ששאר הדיירים בבית יהיו צריכים להסכים לכך.

   להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
   077-804-5600

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   כיצד משרד האנרגיה אחראי על תקציב להקמת עמדות טעינה לרכבי חשמליים

   על מנת לקדם את מהפכת הרכבים החשמליים בישראל שתביא איתה גם בשורה ירוקה וצמצום בפגיעה באיכות הסביבה, משרד האנרגיה פרסם קולות קוראים לרשויות המקומיות, לחברות ורשתות גדולות הנמצאות במרחבים ציבוריים כגון קניונים ומרכזים מסחריים, ולמעסיקים בעלי חברות ואף יבואניות רכב.

   1. רשויות מקומיות: למעלה מ-30 רשויות מקומיות מהדרום ועד הצפון זכו בקול הקורא שמשרד האנרגיה פרסם לצורך הקמת עמדות טעינה במרחב הציבורי. הדבר הביא אתו הקמת מאות שקעי טעינה בתקציב של 7 מליון ₪, כאשר משרד האנרגיה סבסד כ-75% מעלות התקנת העמדות.
   2. מרחבים ציבוריים: במרחבים ציבוריים כגון קניוני עזריאלי, סניפי איקאה ומרכזי ביג שונים שפרוסים ברחבי הארץ, מוקמות מאות עמדות טעינה נוספות לרווחת בעלי הרכבים החשמליים.
   3. מעסיקים: חברות ויבואניות רכב הצטרפו לקול הקורא של משרד האנרגיה וגם במרחביהם יוקמו מאות עמדות טעינה נוספות.

   יתרונות של הקמת עמדות טעינה לרכבים חשמליים

   לאורך המאמר פרטנו על הליך הקמת עמדות טעינה לרכבים חשמליים, שמשרד האנרגיה אחראי על הקידום שלו ועל חלוקת התקציבים לטובתו. על ידי גיוס של מי שאחראי על מרחבים ציבוריים שונים, קניונים וחברות גדולות, הוגדלה כמות עמדות הטעינה ברחבי הארץ. מדובר בבשורה לנהגי מכוניות חשמליות ולנהגי מכוניות רגילות השוקלים לעבור לעולם המהפכה הירוקה. 

   הרשויות בישראל, וברשותן משרד האנרגיה, מעודדות בשנים האחרונות את התרחבות השוק של הרכבים החשמליים על ידי עידוד הקמת עוד ועוד עמדות טעינה לרכבים חשמליים ברחבי הארץ.

   מדובר במהפכה ירוקה וחיובית:

   • מחיר הנסיעה ברכב חשמלי נמוך מאשר רכב שאותו יש לתדלק
   • השמירה על הסביבה ועל איכות האוויר אותו נושמים עולה כאשר עוברים להשתמש ברכב חשמלי

   לכן מדובר ביוזמה מבורכת של משרד האנרגיה ובצעדים שיש לקדם ולהנחיל אותם בכל רחבי הארץ ואף בעולם. 

   אלמוג קינן

   כותב המאמר: אלמוג קינן

   כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

   עמדות טעינה לרכב חשמלי