עמדת טעינה לרכב חשמלי יד 2

גם אתם קפצתם על ההזדמנות וקניתם רכב חשמלי? ברכותינו – הצטרפתם ליותר מ-3 מיליון ישראלים! לרכב חשמלי יתרונות רבים: הוא חסכוני בדלק, ההוצאות השוטפות מועטות, ואפילו הסביבה מרוויחה – זיהום האוויר של הרכב החשמלי נמוך מזה של רכבים רגילים. אך לצד היתרונות, ישנו נושא הדורש התייחסות מיוחדת: טעינת הרכב. במאמר זה נסקור את אפשרויות הטעינה, בדגש על עמדת טעינה יד 2 לרכב חשמלי.

  להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או התקשרו:
  077-231-2000

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  בדומה לטלפונים ניידים, הרכב החשמלי מכיל סוללה, הזקוקה לטעינה בעת שהיא מתרוקנת. סוללה מלאה, מספיקה לנסיעה של בין 300 ל-400 ק"מ בדרך כלל – בערך כמו נסיעה מאתר החרמון לבאר שבע. הסוללה נטענת באמצעות כבל חשמלי, המחבר בין הרכב לבין עמדת הטעינה.

  עמדת טעינה משומשת לרכב חשמלי

  רכישה של עמדת טעינה משומשת לרכב חשמלי (כמו עוד אביזרים לרכב חשמלי), עשויה לחסוך לכם כמה מאות שקלים. עם זאת, יש לבחון את העמדה היטב מבחינה חיצונית: בדקו כי היא אינה סדוקה, ושאין עליה סימני נפילה או נזק. בנוסף, וודאו כי העמדה שאתם קונים מתאימה בדיוק לצרכיכם ולסוג המכונית שלכם.

  עמדת טעינה יד 2 לרכב חשמלי

  מחיר עמדת טעינה יד 2

  מחירה של עמדת טעינה משומשת לרכב חשמלי נע בין 500 ש"ח לכ-2,500 ש"ח. למרבה הצער, מכיוון שהשימוש ברכבים חשמליים בארץ עדיין צעיר יחסית, אין בנמצא מגוון רחב מאוד של עמדות משומשות למכירה. החדשות הטובות: סביר להניח שבשנים הקרובות שוק עמדות הטעינה המשומשות ילך ויתרחב.

  הזמנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

  החלטתם שברצונכם להטעין את הרכב בבית. מה עליכם לדעת בעת הזמנת עמדת טעינה לרכב חשמלי? אם אתם גרים בבית פרטי – הזמינו כבר עכשיו עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי. אך אם אתם גרים בבניין, תצטרכו לוודא שהחנייה רשומה על שמכם ב"טאבו". לאחר מכן – תצטרכו לבקש אישור להתקנה משאר דיירי הבניין. 

  צריכת חשמל בבניין משותף

  אם אתם גרים בבניין, סביר שהשכנים ידרשו שלא תשתמשו בחשבון החשמל המשותף לטעינת הרכב החשמלי שלכם. אל תדאגו – בפניכם שתי אפשרויות:

  1. צריכת חשמל באופן ישיר מהחשמל הביתי
  2. התקנת מונה חשמל נפרד, כך שעלות השימוש תירשם על חשבונכם

  מחיר עמדת טעינה לרכב חשמלי

  מחיר עמדת טעינה לרכב חשמלי נע לרוב בין 2,000 ל-3,000 ש"ח. מחיר זה לא כולל את עלות ההתקנה, שעשוי להגיע אף ל-5,000 ש"ח. המחיר מושפע ממספר גורמים:

  1. בראש ובראשונה, כמובן, סוג ואיכות המערכת
  2. תשתיות החשמל בבית
  3. המרחק והתוואי הנדרשים להתקנת העמדה
  4. שיקולים נוספים. לדוגמה, אם יש צורך בחפירה נוספת עבור ההתקנה

   להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או התקשרו:
   077-231-2000

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   סוגי עמדות טעינה לרכב חשמלי

   ישנם 2 סוגים מרכזיים של עמדות טעינה:

   1. עמדות טעינה ציבוריות – ברחבי הארץ פרוסות עמדות טעינה ציבוריות לרכב חשמלי, ממש בדומה לתחנות דלק. העמדות נמצאות בין השאר בבתי עסק, חניונים, וקניונים. 
   2. עמדות טעינה ביתיות – אופן הטעינה המומלץ הוא על ידי עמדת טעינה ביתית. מדוע לעצור בצד הדרך באמצע יום עבודה למשך יותר מחצי שעה, כשאפשר להטעין את הרכב בזמן שאנו בבית, שותים קפה, ונחים מעמל היום? יתרה מזו, יצרניות הרכב ממליצות על טעינה במהלך הלילה על מנת להאריך את חיי הסוללה.

   לסיכום, בשנים האחרונות שוק הרכבים החשמליים בצמיחה אדירה. אין ספק שעשיתם את הדבר הנכון. יותר ויותר צרכני רכבים חשמליים עוברים להטעין בעמדות טעינה ביתיות – המחיר זול, הרכב נטען בזמן שאנו נחים, והטעינה במשך הלילה מאריכה את חיי הסוללה. קנייה מושכלת של עמדות טעינה יד 2 יכולה לחסוך לכם כסף רב, אך יש להשקיע במחקר שוק ולוודא שהעמדה שברצונכם לקנות תקינה ומתאימה לכם בדיוק.

   אלמוג קינן

   כותב המאמר: אלמוג קינן

   כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

   עמדות טעינה לרכב חשמלי