עמדת טעינה לרכב חשמלי יד 2

בביצוע רכישה של רכב חשמלי חדש, לרוב רוכש הקונה בעסקת חבילה גם עמדת טעינה ייעודית בהתאמה ספציפית לרכב החשמלי. ברכישה של רכב חשמלי יד 2 לרוב לא ייהנה הקונה מעמדת טעינה כחלק מהעסקה, מה שידרוש ממנו למצוא עמדת טעינה איכותית למכירה המתאימה במדויק לסוג הרכב.

לא כל מטעני הרכבים החשמליים אוניברסליים ולכן נדרש להחזיק במטען תואם לסוג החיבור של הרכב. אז איך תתאימו את עמדת הטעינה הנכונה עבור הרכב החשמלי שלכם?

  להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
  077-804-5600

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  מחיר עמדת טעינה לרכב חשמלי יד 2

  מחיר של עמדת טעינה לרכב חשמלי יד 2 נע בין 2,000 ל-3,000 ש"ח. מחיר זה לא כולל את עלות ההתקנה, שעשוי להגיע אף ל- 5,000 ש"ח אך לרוב הוא זול יותר (באזור ה- 2,000 ש"ח). מחיר ההתקנה מושפע ממספר גורמים:

  1. בראש ובראשונה, כמובן, סוג ואיכות מערכת החשמל
  2. תשתיות החשמל בבית
  3. המרחק והתוואי הנדרשים להתקנת העמדה
  4. שיקולים נוספים. לדוגמה, אם יש צורך בחפירה נוספת עבור ההתקנה

  רכישת מטען לרכב חשמלי יד 2

  יש להבדיל בין סוגי המטענים בשוק הרכבים החשמליים: עמדות טעינה ציבוריות או ביתיות. עמדת טעינה ציבורית תוכלו למצוא בבתי עסק, קניונים, חניונים וכן בנקודות נוספות בפריסה ארצית בדומה לתחנות תדלוק רגילות.

  עמדת טעינה ביתית נחשבת ליעילה מאד כיוון שניתנת לטעינה במשך שעות המנוחה לניצול מירבי של הזמן העומד לרשותכם. בנוסף, מומחי טעינה חשמלית ממליצים על טעינה במשך הלילה להארכת חיי הסוללה.

  עמדת טעינה לרכב חשמלי יד 2

  מה לגבי כבל טעינה לרכב חשמלי יד 2?

  יש להבדיל בין סוגי כבלי הטעינה השונים עבור רכב חשמלי: כבל טעינה מסוג טייפ 1 מתאים לרכבים חשמליים הנפוצים בארה"ב וביפן. סוג שני של כבל טעינה הינו כבל מסוג טייפ 2 לפי הסטנדרט האירופאי המתאים לרכבים חשמליים, היברידיים ופלאג אין הנמכרים בישראל. 

  חשיבות כבל טעינה מתאים חיונית בעיקר עבור טעינה בעמדות טעינה ציבוריות שם יש להתאים את סוג החיבור לרכב. בנוסף, במידה ורכשתכם עמדת טעינה ביתית בעלת כבל שאינו מותאם לרכב שלכם, תצטרכו לרכוש גם כבל טעינה המתאים במדויק לסוג הרכב כדי לטעון את הסוללה.

  עמדת טעינה לרכב פלאג אין יד 2

  רכב היברידי פלאג אין משלב את יתרונות הרכב החשמלי לצד יתרונות הרכב ההיברידי. רכב זה נהנה מסוללה גדולה באופן משמעותי מה שמאפשר טעינה יעילה יותר ואפקטיבית. ניתן להטעין רכב פלאג אין משקע חשמלי חיצוני מה שמאפשר לרכב לנסוע עשרות קילומטרים על בסיס חשמל וכהשסוללה מתרוקנת – לנסוע על בנזין.

  רכב פלאג אין מתאים רשמית לבעלי רכבים שהשימוש העיקרי בהם נעשה לצורך נסיעות עירוניות. רכב פלאג אין יד 2 מאפשר הוזלה משמעותית בו ליטר אחד של דלק מספיק לכמעט 100 ק"מ! השקעה ברכישת עמדת טעינה הינה השקעה חד פעמית שתשיג רווח גדול בטווח הארוך עבור נסיעה ברכב פלאג אין.

  הזמנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

  החלטתם שברצונכם להטעין את הרכב בבית. הנה מה שעליכם לדעת בעת הזמנת עמדת טעינה לרכב חשמלי למכירה. אם אתם גרים בבית פרטי – הזמינו עמדת טעינה לרכב חשמלי. אך אם אתם גרים בבניין, תצטרכו לוודא שהחנייה רשומה על שמכם ב"טאבו". לאחר מכן – תצטרכו לבקש אישור להתקנה משאר דיירי הבניין. 

   להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
   077-804-5600

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   צריכת חשמל בבניין משותף

   אם אתם גרים בבניין, סביר שהשכנים ידרשו שלא תשתמשו בחשבון החשמל המשותף לטעינת הרכב החשמלי שלכם. אל תדאגו – בפניכם שתי אפשרויות:

   1. צריכת חשמל באופן ישיר מהחשמל הביתי
   2. התקנת מונה חשמל נפרד, כך שעלות השימוש תירשם על חשבונכם

   עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף מצריכה חניה בטאבו הרשומה על שם בעל הרכב החשמלי וכן אישור מכלל דיירי הבניין להתקנת העמדה. 

   מגורים בבניין משותף אינם מהווים בעיה. תוכלו לבחור באחת מ-2 האפשרויות במטרה לטעון את הרכב שלא על חשבון השכנים: יש להתקין מונה חשמל בנפרד משאר השכנים הרושם את עלות השימוש בעמדת הטעינה על חשבונכם או להתחבר ישירות למערכת החשמל הביתית.

   סוגי עמדות טעינה לרכב חשמלי

   ישנם 2 סוגים מרכזיים של עמדות טעינה:

   1. עמדות טעינה ציבוריות – ברחבי הארץ פרוסות עמדות טעינה ציבוריות לרכב חשמלי, ממש בדומה לתחנות דלק. העמדות נמצאות בין השאר בבתי עסק, חניונים, וקניונים. 
   2. עמדות טעינה ביתיות – אופן הטעינה המומלץ הוא על ידי עמדת טעינה ביתית. מדוע לעצור בצד הדרך באמצע יום עבודה למשך יותר מחצי שעה, כשאפשר להטעין את הרכב בזמן שאנו בבית, שותים קפה, ונחים מעמל היום? יתרה מזו, יצרניות הרכב ממליצות על טעינה במהלך הלילה על מנת להאריך את חיי הסוללה.

   בשנים האחרונות שוק הרכבים החשמליים בצמיחה אדירה. אין ספק שעשיתם את הדבר הנכון. יותר ויותר צרכני רכבים חשמליים עוברים להטעין בעמדות טעינה ביתיות – המחיר זול, הרכב נטען בזמן שאנו נחים, והטעינה במשך הלילה מאריכה את חיי הסוללה. קנייה מושכלת של עמדות טעינה יד 2 יכולה לחסוך לכם כסף רב, אך יש להשקיע במחקר שוק ולוודא שהעמדה שברצונכם לקנות תקינה ומתאימה לכם בדיוק.

   אלמוג קינן

   כותב המאמר: אלמוג קינן

   כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

   עמדות טעינה לרכב חשמלי