התקנת עמדת טעינה לטסלה

רכבי טסלה הם בין הרכבים החשמליים המבוקשים והנפוצים ביותר בארץ. כאשר רוכשים רכב טסלה, בדרך כלל יש צורך להתקין עמדת טעינה מתאימה. במאמר זה אני יעבור איתכם על כל מה שחשוב לדעת לגבי טעינה והתקנת עמדת טעינה לרכב חשמלי טסלה.

עמדת טעינה ביתית שמתאימה לרכבי טסלה היא עמדת טעינה תלת פאזי עם חיבור Type 2:

  להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
  077-804-5600

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  אז למה בכלל כדאי להתקין עמדת טעינה ביתית לרכב טסלה? עמדת טעינה ביתית (AC) היא אינה רק יתרון משמעותי מבחינת זמינות ונוחות. מלבד העובדה שטעינה ביתית תבטיח לכם רכב טסלה עם סוללה מלאה בכל בוקר, לעמדת טעינה ביתית יש יתרון משמעותי נוסף.

  יתרונות של עמדת טעינה ביתית לטסלה

  טעינה ביתית תורמת לשמור על חיי הסוללה של רכב הטסלה שלכם למשך זמן רב. זאת להבדיל מטעינה מהירה (DC) שעלולה לקצר את חיי הסוללה. זאת משום שהמתח הגבוה ומהירות הטעינה עם הזמן פוגעים בסוללת הרכב החשמלי.

  YouTube video

  אפשר לבצע טעינה של טסלה ישירות דרך שקע חשמל ביתי רגיל או להתקין עמדת טעינה ביתית אשר תשפר את איכות ומהירות הטעינה בצורה משמעותית. ישנן אפשרויות טעינה ביתית מגוונות והן תלויות במספר גורמים:

  • סוג המגורים – בית פרטי או בית משותף?
  • מהו המרחק מעמדת הטעינה ועד ללוח החשמל?
  • האם העמדה תשמש רכב טסלה נוסף?
  • האם יש צורך בשליטה מרחוק וניטור של פעולת הטעינה?

  במידה ואתם בעלי בית פרטי, כנראה שיש לכם שקע חשמל זמין שניתן לחבר לצורך טעינת הטסלה. במקרה כזה תוכלו לחבר עמדת טעינה לרכב טסלה ישירות לארון החשמל. מהירות הטעינה תלוייה בתשתית החשמל הקיימת בביתכם. במידה וקיימת מערכת חשמל תלת פאזי, עמדת הטעינה תוכל לספק מהירות גבוה יותר. 

  שמעת על עמדת הטעינה שמשגעת את המדינה?!
  לחצו כאן לפרטים נוספים!
  YouTube video

  במידה ומדובר בהתקנת עמדת טעינה בבית משותף לרוב דרוש להתחבר ללוח החשמל המשותף, במקרה כזה יש צורך לנטר את פעולת הטעינה על מנת לחשב את עלויות החשמל מול הבניין. לכן יהיה עליכם להתקין מונה נפרד או לבחור בעמדת טעינה חכמה המנטרת את כמות צריכת החשמל שלכם.

  עמדת טעינה ביתית טסלה Wall Connector

  wall connector זו עמדת טעינה מבית טסלה התואמת לדגמי טסלה מודל S, ‏‏מודל 3,‏ ומודל X אשר מסוגלת לספק טווח של עד 77 ק"מ לשעת טעינה, בעוצמה של עד 16.6kW. עמדת ה- wall connector מגיעה עם כבל באורך 7.3 מ'.

  עמדת טעינה Wall Connector מתאימה לרוב סוגי מערכות החשמל הביתיות, כמו כן ניתן להתאים את רמות ההספק לפי סוג חיבור החשמל. באופן כללי ניתן להתקין עמדת טעינה לטסלה ברוב הבתים, בתים משותפים, חניונים, עסקים, תעשייה ועוד.

  עמדת טעינה ביתית טסלה
  עמדת טעינה טסלה

  כמו כן אפשר לחבר את עמדת ה- Wall Connector לרשת Wi-Fi ולאפשר לה לקבל עדכוני תוכנה, גישה לבדיקה מרחוק ואפשרויות מעקב על נתוני שימוש. העדכונים ישלחו אוטומטית למערכת ויעזרו לשפר את חוויית המשתמש. 

  בנוסף, העמדה מאפשרת שיתוף חשמל בין מספר עמדות נוספות של Wall Connector. כך שניתן לטעון עד 4 רכבי טסלה בו זמנית ממעגל חשמל אחד ולספק לכל רכב את הטעינה הדרושה לו. העמדה מאפשרת שליטה מלאה בהגדרות הגישה ומזהה את הרכבים המאושרים לחיבור, כך שאין צורך לנעול פיזית את עמדת הטעינה על מנת למנוע טעינה של רכבים שאינם מורשים.

  עלות עמדת טעינה טסלה Wall Connector

  המחיר של עמדת טעינה ביתית טסלה Wall Connector הוא 2,000 ש"ח. עמדת טעינה ביתית של טסלה, בעלת בקרת גישה לטעינה המאפשרת שליטה לאילו רכבים יש אישור לבצע טעינה עם העמדה הביתית. ניתן להגביל גישה לטעינה בלי לנעול פיזית את העמדה.

  עלויות ההתקנה של עמדת טעינה טסלה משתנות בהתאם למספר גורמים כמו המרחק מנקודת החשמל, פריסת כבלים, עבודות חציבה ועוד. ניתן להזמין מתקין עמדת טעינה לטסלה אשר יגיע וייתן הצעת מחיר מדוייקת בהתאם למיקום ותוואי השטח שלכם.

  עלות התקנת עמדת טעינה לטסלה לבית פרטי כולל הכנת תשתית

  המחיר של התקנת עמדת טעינה ביתית של טסלה כולל הכנת תשתית הוא בין 3,500 ש"ח ל- 6,500 ש"ח. המחיר אינו כולל עבודות חציבה ומשתנה בהתאם לסוג העמדה והפונקציות שהיא מאפשרת. עמדות בטווח המחיר הגבוה לרוב יהיו עמדות טעינה חכמות, בעלות כבל טעינה מובנה ויחידה לניהול עומסים. כמו כן ניתן להתקין עמוד לעמדת טעינה אשר עליו העמדת תהיה ממוקמת, עמוד לעמדת טעינה מתאים בעיקר במקרים שבהם אין קיר פנוי שעליו ניתן להתקין את עמדת הטעינה לרכב חשמלי. בנוסף במקרה הצורך פחת type b לרכב טסלה יכול להיות חלק מהתקנת עמדת הטעינה.

  עלות התקנת עמדת טעינה לטסלה לבית משותף כולל הכנת תשתית

  המחיר של התקנת עמדת טעינה של טסלה לבית משותף כולל הכנת תשתית הוא בין 4,500 ש"ח ל- 8,500 ש"ח. המחיר משתנה בהתאם למרחק של נקודת החשמל מעמדת הטעינה, ועבודות נוספות שיש לבצע לצורך שמירה על אסתטיקה ובטיחות. בנוסף המחיר משתנה בהתאם לסוג העמדה שבחרתם.

   להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
   077-804-5600

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   הספק של מטען טסלה

   הספק הטעינה משתנה בהתאם לדגם הרכב ועוצמת עמדת הטעינה הביתית, בין אם היא חד פאזי או מטען טסלה תלת פאזי. הטבלה הבאה מציגה את הספק הטעינה המרבי בהתבסס על דגם הטסלה והיכולות של עמדת טעינה Wall Connector.

   סוג טסלהעמדה 230V חד פאזיעמדה 400V תלת פאזי
   מודל 37.4‎ kW‎ (32 A)‎11‎ kW‎ (16 A)‎
   מודל S ומודל X7.4‎ kW‎ (32 A)‎16.6‎ kW‎ (24 A)‎

   הדגמים מודל S ומודל X יוגבלו לקצב טעינה של 11kW במקרה של מטען טסלה יחיד, כמו כן חשוב לדעת שטווח הנסיעה הממוצע של רכב טסלה הוא:

   • מודל 3: ‏7 ק"מ ל- kW
   • מודל S: ‏5 ק"מ ל- kW
   • מודל X: ‏5 ק"מ ל- kW

   כמה זמן לוקח להטעין טסלה

   עמדת טעינה ביתית טסלה
   טסלה מודל 3

   זמן טעינה של דגמי טסלה מודל 3

   משך טעינה ביתיתמשך טעינה מהירהעלות טעינה ביתית
   Standard Range Plus5:30 שעות34 דקות29 ש"ח
   Long Range7:30 שעות34 דקות41 ש"ח
   Performance8:15 שעות21 דקות45 ש"ח
   YouTube video

   זמן טעינה של דגמי טסלה מודל S

   משך טעינה ביתיתמשך טעינה מהירהעלות טעינה ביתית
   Plaid6:30 שעות23 דקות48 ש"ח
   Plaid Plus8:15 שעות30 דקות61 ש"ח
   Long Range6:30 שעות23 דקות48 ש"ח

   זמן טעינה של טסלה מודל X

   משך טעינה ביתית חד פאזימשך טעינה ביתית תלת פאזימשך טעינה מהירה
   13 שעות5 – 6 שעות30 דקות
   YouTube video

   כבל טעינה וחיבורים לטסלה

   בעת רכישת רכב טסלה חדש, מקבלים מחבר נייד (220V) שכלול כחלק מהציוד הסטנדרטי. מדובר בכבל נייד המאפשר לטעון את הרכב דרך שקעי חשמל שונים במהירות בינונית-נמוכה. בנוסף, קיים כבל מסוג Type 2, המאפשר טעינה מתשתית טעינה ציבורית סטנדרטית.

   YouTube video

   מומלץ מאוד להתקין עמדת טעינה טסלה Wall Connector בבית ולהשאיר את הכבל הנייד בתא המטען כאפשרות גיבוי בזמן נסיעה. כך שבמידה ותזדקקו לטעינה במקום העבודה או במקום אחר בו אין עמדת וטעינה ציבורית זמינה תוכלו להיות רגועים.

   עלות כבל טעינה Type 2 לטסלה

   המחיר של כבל טעינה Type 2 לטסלה הוא בין 820 ש"ח ל- 950 ש"ח. ניתן לבחור כבל תלת פאזי או חד פאזי בהתאם לרשת החשמל הביתית שלכם.

   עלות כבל טעינה נייד סופר מהיר לטסלה

   המחיר של כבל טעינה נייד סופר מהיר לטסלה הוא 4,000 ש"ח. מדובר על כבל טעינה נייד תלת פאזי סופר מהיר, מהירות טעינה של 22Kwh , בכבל הטעינה ישנו לחצן מיוחד המאפשר לווסת את עוצמת הטעינה ולבחור בין טעינה איטית לבין טעינה מהירה.

    להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
    077-804-5600

    בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

    טיפים לטעינת רכב טסלה

    טסלה

    מומלץ לטעון את סוללת הטסלה שלכם עד למגבלת הטעינה המתאימה, לפי סוג הסוללה המותקנת ברכב. בשביל לקבוע ולהתאים את מגבלת הטעינה של הטסלה שלכם, ניתן להגדיר במסך ההגדרות ברכב את הגבלת הטעינה או דרך מסך הטעינה באפליקציה. באופן כללי עבור רוב רכבי הטסלה מומלץ:

    • לא לטעון את הסוללה ל- 100%, אלא אם כן אתם מיד יוצאים לדרך ופורקים אותה, מאחר וטעינה מלאה מקצרת את חיי הסוללה.
    • לא לפרוק את הסוללה עד ל- 0%, גם כן לצורך שמירה על אורך חיי הסוללה.
    • מומלץ להיות בטווח של בין 20% ל- 80% סוללה טעונה.
    • העדיפו טעינה ביתית על פני טעינה מהירה בתחנה ציבורית. שעת טעינה תאפשר נסיעה של כ- 15 ק״מ, לכן טעינה במשך הלילה תאפשר לכם נסיעה חלקה לאורך כל היום שלמחרת.  

    רכבי טסלה Rear-Wheel Drive: במקרה בו תמונת הסוללה מציגה 50% ו- 100% בחברת טסלה ממליצים לשמור על המגבלה של הטעינה על 100%. כל זאת לשימוש יומיומי, וכמובן לטעון את הטסלה בקביעות ל- 100%. במקרה שבו רכב הטסלה חנה במשך שבוע או יותר, בחברת טסלה מוסרים שניתן לנהוג ברכב כרגיל, וכאשר נוח לכם – לטעון אותו לטעינה מלאה.

    רכבי טסלה All-Wheel Drive: הקפידו לשמור על הגבלת טעינה מלאה של סוללת הטסלה על מתחת ל- 90% בזמן שימוש קבוע. אם אתם זקוקים להגיע לטווח המלא של הסוללה (בזמן נסיעות ארוכות), במקרה כזה ניתן להגדיל את המגבלה.

    לסיכום, רכבי טסלה הם רכבים חשמליים פופולריים ביותר כאן בארץ. הם מגיעים עם יכולות מרשימות, ואפשרויות רבות מבחינת טעינה. כאשר מדובר על עמדת טעינה ביתית, אני ממליץ לעשות את הבדיקות לפני שאתם רוכשים את הרכב. באופן זה תוכלו להיות בטוחים שכאשר הטסלה שלכם תגיע, היא תמיד תוכל לקבל טעינה מלאה של הסוללה.

    אלמוג קינן

    כותב המאמר: אלמוג קינן

    כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

    עמדות טעינה לרכב חשמלי