עמדת טעינה מהירה לרכבי טסלה

לטסלה יש עמדות טעינה ציבוריות ייחודיות המתאימות רק לרכבי טסלה. הן נקראות עמדות סופרצ'ארג'ר (Super Charger) והן עמדות טעינה מהירות במיוחד מסוג DC. אלו תחנות טעינה המספקות את מהירות הטעינה הגבוה ביותר שקיימת כיום בארץ.

גם הכבל והחיבור של מכוניות טסלה ייחודיים. החיבור הוא וריאציה של חיבור Type 2 אבל הוא מתאים רק לרכבי טסלה. חברת טסלה מתכננת לפתוח את נקודות הטעינה הציבוריות שלה לכל סוגי הרכבים החשמליים ולאפשר להם לבצע טעינה בעמדות הסופרצ'ארג'ר שלהן.

שמעת על עמדת הטעינה שמשגעת את המדינה?!
לחצו כאן לפרטים נוספים!
YouTube video

בזמן הטעינה עמדות ה- Supercharger מדלגות על הממיר המובנה (onboard charger) של הרכב, ומספקות עד 250kW של זרם ישר (DC) ישירות אל הסוללה. לרמת כוח זו נדרשים שנאים ייעודיים וחיבורים תעשייתים, שאינם זמינים במקומות מגורים.

עמדת טעינה מהירה טסלה
עמדת טעינה מהירה של טסלה

זמן טעינה של עמדת טסלה סופרצ'ארג'ר

אז כמה זמן לוקחת טעינה מהירה בתחנות הטעינה של טסלה? מאחר והטעינה מתחילה בעוצמה של 255 קילו ואט ולאחר זמן מה יורדת ל- 177 קילו ואט, הדבר מאפשר לטעון את הסוללה של טסלה מ- 9% עד 50% ב- 12 דקות בלבד, וטעינה של 80% מהסוללה תוך 35 דק'. מעבר ל- 80% הטעינה הופכת להיות איטית באופן משמעותי כדי לשמור על בריאות הסוללה.

YouTube video

מחיר טעינה מהירה של טסלה בעמדת סופרצ'ארג'ר

כמה עולה טעינה מהירה של טסלה? נכון להיום רשת עמדות הסופרצ'ארג'ר של טסלה מאפשרות טעינה בעלות של שקל 1 בלבד עבור כל קוט"ש. זהו מחיר נמוך משמעותית מעמדות הטעינה המהירות המופעלות על ידי חברות פרטיות שונות, וזו הטבה שרק בעלי רכבי טסלה נהנים ממנה. 

לדוגמה, טעינה מהירה של דגם טסלה מודל 3 SR עולה רק 50 ש"ח. אבל למרות העלות הנמוכה, חשוב לזכור שזה עדיין מחיר כפול בהשוואה לעלות של טעינה ביתית.

מומלץ להשתמש בעמדות טעינה מהירות של טסלה אך ורק במהלך נסיעות ארוכות במיוחד או כאשר נתקעתם ללא סוללה ואתם חייבים לבצע טעינה מהירה. ללא ספק שיטת הטעינה הבריאה ביותר לסוללת טסלה היא טעינת AC ביתית סטנדרטית.

  להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
  077-804-5600

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  כמו כן חשוב לדעת שטעינה טסלה בעמדת סופרצ'ארג'ר לא מאפשרות לכם פשוט להתחבר לטעינה וללכת להסתובב. במקרה בו טעינת הטסלה שלכם הגיעה לסיומה ולא הספקתם לחזור בזמן, טסלה תיתן לכם קנס שנקרא "עמלת אי פעילות בגין טעינת Supercharging" עבור כל דקת איחור.

  ובמידה ותמשיכו לנהוג בחוסר התחשבות, טסלה תוכל לסגור לכם את האפשרות לעשות שימוש בעמדות הטעינה שלה, אז אני ממליץ לשים לב.

  אלמוג קינן

  כותב המאמר: אלמוג קינן

  כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

  עמדות טעינה לרכב חשמלי