כמה עולה להטעין טסלה

השאלה הנשאלת ביותר כאשר מדברים על טסלה היא כמה בעצם יעלה לי לטעון את הטסלה שלי, והאם מעבר לשימוש במכונית כזאת באמת כל כך משתלם כמו שאומרים. אז לפני שנרד לעומק העניין, טעינת טסלה עולה בערך בין 30-60 ש"ח בטעינה ביתית, ובין 60-120 ש"ח כאשר הטעינה מתבצעת בעמדה ציבורית. 

היכן תוכל לטעון את הטסלה שלך?

נכון להיום, ודאי יצא לך לראות עשרות עמדות טעינה ייחודיות של טסלה מפוזרות ברחבי הארץ. אם פעם היה ניתן לפגוש בעמדת טעינה אך ורק בקניוני עזריאלי בתל אביב, כיום ניתן למצוא עמדות טעינה של חברת טסלה בבאר שבע, חיפה, ירושלים ואפילו אילת. מעבר לכך, תמיד תוכל לטעון את הטסלה שלך בעמדה ציבורית של חברה אחרת, או אפילו בחניה הפרטית בבית שלך.

טעינה ביתית או טעינה בעמדה ציבורית, מה עדיף?

במידה ויש לך כבר טסלה או שאתה מעוניין לרכוש אחת, חשוב שתדע מהן דרכי הטעינה ובמה עליך להתחשב בטרם תחליט לאמץ אחת מהן.

שמעת על עמדת הטעינה שמשגעת את המדינה?!
לחצו כאן לפרטים נוספים!
YouTube video

כמה עולה טעינה ביתית של רכב טסלה?

במילה אחת, נוחות. איזה כיף זה לסיים יום גדוש בעשייה, לחזור הביתה ופשוט לחבר את הרכב לעמדת הטעינה, לקום בבוקר ולהתחיל אותו עם 100% טעינה. זוהי בדיוק המשמעות של טעינה ביתית. כמה זה יעלה לך? בהתאם למחיר צריכת החשמל לשימוש ביתי אשר עומד היום על 57.40 אגורות לקוט"ש. למקרה שקצת התבלבלת, המחיר יהיה בין 30-60 ש"ח, בהתאם לסוג הרכב וגודל הסוללה כמובן.

כמה זמן לוקח להטעין טסלה בטעינה ביתית?

גם כאן משנה מאוד גודל הסוללה כך שככל שהסוללה תהיה גדולה יותר, ייקח זמן רב יותר לטעון אותה באופן מלא. זמן הטעינה ינוע בין 5-8 שעות. טעינה ביתית עדיפה על טעינה מהירה וזאת בשל העובדה שהיא שומרת על איכות הסוללה לטווח הארוך.

כמה יעלה לך להתקין עמדת טעינה לטסלה בבית?

עבור התקנת עמדת טעינה ביתית לטסלה אשר כוללת יצירת תשתית, תצטרך לשלם בין 3500 ל- 6500 שקלים. 

אורך זמן הטעינה בעמדה ציבורית וכמה זה יעלה לך?

במידה שאתה נודד בדרכים או שאתה מתכנן להיעדר לכמה ימים מהבית, תוכל לטעון את הרכב שלך באחת העמדות הציבוריות אשר פרוסות ברחבי הארץ. ישנם שני סוגים עיקריים של עמדות טעינה ציבוריות ויתרה מזאת, מאחר ומדובר בטסלה, תוכל תמיד לטעון את הרכב שלך בעמדה ייחודית ללקוחות טסלה בלבד.

עמדת טעינה מהירה טסלה

טעינת AC בעמדה ציבורית

טעינת AC הינה הטעינה הסטנדרטית אשר מספקת טעינה איטית יחסית בהספק שלא יעלה על 22 קילו וואט. הזמן שתצטרך להמתין בעמדה טעינה זו הוא 5-10 שעות ומחיר הטעינה נע בין 75 אגורות ל- 2 שקלים לקוט"ש. בממוצע 20-25 אגורות לקילומטר.

טעינת DC בעמדה ציבורית

שיטת טעינה זו יעילה יותר לעוברי הדרכים שמטרתם לטעון את הרכב שלהם כמה שיותר מהר. טעינת DC היא טעינה מהירה ותמלא 80% מהסוללה שלך תוך 30 דקות לכל היותר. כמובן שזמן שווה כסף וטעינה מהירה גם יקרה יותר. בעמדת DC תשלמו בממוצע 36 אגורות לקילומטר. 

עמדת טעינה טסלה

אם כבר טעינה בעמדה ציבורית, למה דווקא לטעון את הרכב בעמדה ייחודית של טסלה?

פשוט מאוד, טעינה בעמדה ייחודית תעניק לך הנחה משמעותית במחיר. עמדת הטעינה המהירה של טסלה, ה"סופרצ'ארג'ר", גובה על טעינת הרכב רק שקל לקוט"ש, שזה בערך כפול 2 בלבד מטעינה ביתית, אך זול יותר מכל עמדת טעינה ציבורית אחרת. 

בחישוב מהיר, תשלמו בערך 15 אגורות לקילומטר. כמה נחמד, תוכל לחבר את המטען לטסלה שלך ולהיכנס לקניון לכמה בילויים קצרים, לחזור לרכב ולהמשיך בדרכך. זה לא מדויק, חברת טסלה לא אוהבת אנוכיות ולכן, כאשר אתה תופס עמדת טעינה שלה, כל דקה אשר הרכב שלך נמצא שם וסוללתו כבר מלאה, החברה תגבה ממך עמלה עקב אי פעילות.

אלמוג קינן

כותב המאמר: אלמוג קינן

כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

עמדות טעינה לרכב חשמלי