עמדת טעינה אלחוטית לרכב חשמלי

נושא עמדות הטעינה הוא תחום הנמצא בהתפתחות, לעומת עמדות טעינה חשמליות מסורתיות טרם ניתן לראות בישראל עמדות טעינה אלחוטיות, למעשה מדובר בטכנולוגיה המבטיחה טעינה של רכבים על ידי פד טעינה המונח על הרצפה, הרכבים החשמליים יעלו על הפד החשמלי והטעינה תתבצע באופן אוטומטי ללא צורך בחיבור הרכב בכבלים כלל.

חלק מיצרניות הרכבים החשמליים החלו להתאים את הרכבים החשמליים החדשים לטעינה אלחוטית, כך שברגע שהטכנולוגיה החדשה תהיה זמינה, בעלי הרכבים יוכלו להנות ממנה ללא צורך לבצע התאמות נוספות.

  להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
  077-804-5600

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  נכון להיום, עמדות טעינה אלחוטיות נמצאות בתהליך פיתוח מתמשך, טרם הצליחו לשדרג את מהירות הטעינה ואת ההספק החשמלי שלהן באופן כזה שיבצע טעינה מהירה, למרות זאת ההספק שלהן נחשב להספק מרשים והן מסוגלות לטעון רכב חשמלי במלואו תוך מספר שעות כפי שמתבצע בטעינה ביתית במערכת חד פאזי.

  עמדת טעינה אלחוטית לרכב חשמלי

  כיצד מתבצעת טעינה אלחוטית?

  אופן ביצוע הטעינה האלחוטית מתרחש על ידי שליחת הרכב לטעינה על ידי לחיצת כפתור בלבד או על ידי הנהג שמבצע ״התחברות״ לעמדה באותה קלות המתבצעת חנייה. החיישנים והאורות על עמדת הטעינה האלחוטית, מסמלים את אופן העמידה והכוונון הדרוש מעל משטח טעינה אלחוטי לרכב, על מנת לאפשר מעבר אנרגיה אופטימלי. לצורך ניתוק הטעינה יש ללחוץ על הברקס ולהעביר הילוך לצורך ירידה מהעמדה.

  אומנם עמדות הטעינה האלחוטיות לא יצליחו להחליף את עמדות הטעינה הציבוריות והמהירות, אך הן גם לא נועדו לכך. מטרתן העיקרית היא לספק טעינה נוחה וזמינה לרכבים שאינם נמצאים בתנועה ולאפשר את טעינת הרכב ללא צורך בהתעסקות בכבלים. עמדות הטעינה הציבוריות והסופר מהירות ימשיכו להיות הפתרון הזמין והמהיר ביותר לטעינה מיידית.

  עמדת טעינה אלחוטית של טסלה – לקראת עתיד אוטונומי

  ההכנות לקראת עתיד הנהיגה האוטונומית ברכבים בשיאה, בעיקר כאשר מדובר ברכבי הטסלה. המטרה העיקרית היא לאפשר טעינה עצמאית לרכבי טסלה שתהיה זמינה לרכבים ללא צורך בהתערבות אנושית הכוללת חיבור כבלים, כך שבעתיד הרכבים החשמליים יצליחו לשאוב אנרגיית טעינה זמינה ישירות מהכבישים ללא צורך בעצירה למטרת טעינה. החזון הגדול של החברה הוא לאפשר לכל רכב טסלה להיות עצמאי לחלוטין.

  עמדת טעינה טסלה
  עמדת טעינה טסלה
  אלמוג קינן

  כותב המאמר: אלמוג קינן

  כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

  עמדות טעינה לרכב חשמלי