עמדת טעינה ניידת לרכב חשמלי

כשמדברים על עמדת טעינה ניידת, לא מדובר בעמדת טעינה סטנדרטית המקובעת לקיר או לעמוד, אלא בכבל אשר מצד אחד מתחבר למכונית ומצד שני לשקע חשמל רגיל שיש בכל בית, כמובן ללא כבל מאריך. 

למעשה מדובר בטעינה מסוג Mode 2 – טעינה של רכב חשמלי המבוצעת באמצעות כבל ייעודי. הטעינה לרכב מתבצעת ישירות ממתח הרשת בחיבור חד פאזי שאינו עולה על 16 אמפר או תלת פאזי שלא עולה על 32 אמפר. הכבל כולל בתוכו רכיב אינטגרלי המשמש כאמצעי בקרה והגנה מפני התחשמלות.

  להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
  077-804-5600

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  היתרון של עמדת טעינה ניידת

  עמדת טעינה ניידת לרכב חשמלי היא פתרון מושלם עבור בעלי רכבים חשמליים אשר נוסעים הרבה או נוסעים ליעדים שונים בהם הפריסה של עמדות טעינה ציבוריות היא נמוכה מאוד. עמדת טעינה ניידת מאפשר נסיעה חלקה ובטוחה כי לא תתקעו ללא אפשרות להטעין את הרכב, גם אם אין עמדות טעינה חשמליות בקרבת מקום. היתרון של עמדה ניידת הוא כי אפשר להשתמש בה גם בחניה הביתית מצד אחד, ואפשר גם לקחת אותה לכל מקום ולהטעין את הרכב היכן שרוצים.

  עמדת טעינה ניידת לרכב חשמלי

  החיסרון עמדת טעינה ניידת

  לפני שאתם בוחרים לקנות רק כבל טעינה נייד עבור הרכב החשמלי שלכם, חשוב לדעת כי עמדת טעינה ניידת מספקת טעינה איטית במיוחד. מהירות הטעינה תלויה בסוג הרכב, גודל הסוללה ובאספקת החשמל הזמינה במקום, אך באופן כללי ניתן לומר כי מאחר והשקעים הביתיים מיועדים לעבוד בזרם של כ- 10 אמפר, טעינת סוללה במלואה ייקח כ- 15 שעות ואף יותר. כך שהזמן העיקרי בו תפיקו ממנה את התועלת הרבה ביותר הוא טעינה ארוכה למשך הלילה או למספר שעות קצר על מנת לאפשר רמת טעינה מספקת עד להגעה לעמדת טעינה ביתית Mode 3.

  במידה ומדובר בשקע טעינה ביתי רגיל שאינו מותאם לטעינת רכב חשמלי, על פי הנחיות מנהל החשמל יש לבצע ניתוק של הטעינה מדיי שעתיים לצורך מנוחה. אפשרות טעינה זו אינה מומלצת והיא נועדה לטעינת הרכב במקרה חירום בו רוצים להטעין את הסוללה עד לנסיעה לעמדת טעינה תקנית.

   להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
   077-804-5600

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   דברים שחשוב לבדוק לפני רכישת עמדת טעינה ניידת

   טרם רכישת עמדת טעינה ניידת מומלץ לבדוק מספר דברים חשובים על מנת לשמור על בטיחותכם ועל בטיחות הרכב החשמלי שלכם.

   אחריות על עמדת טעינה

   לפני שאתם קונים כבל טעינה נייד, ודאו שאתם מקבלים אחריות מלאה על המוצר. כמו כל מוצר חשמלי גם הכבל הנייד עשוי להתקלקל או להתגלות כפגום כבר לאחר תקופה קצרה של שימוש. תעודת אחריות תעניק לכם את השקט והביטחון כי רכשתם ציוד איכותי ויש לכם לאן לפנות במקרה של תקלה או בעיה כלשהי. 

   מאוד לא מומלץ לרכוש עמדות טעינה ניידות לרכב חשמלי ללא תעודת אחריות, במקרה של עמדת טעינה פגומה או תקולה עלולה להיווצר בעייה גדולה מעבר לחוסר היכולת שלכם להטעין את הרכב. במידה ויגרם נזק כלשהו לא יהיה לכם למי לפנות ותצטרכו לשאת בעלויות התיקון בעצמכם. 

   עמידות נגד מים 

   עמדת טעינה שאינה מוגנת מפני חדירה של מים ולחות עלולה לגרום לנזקים משמעותיים במערכת החשמל של הרכב, מלבד הנזק העצום שעלול להיגרם לרכב שלכם קיימת גם סכנה בטיחותית ממשית עבור נהג הרכב אשר טוען את הרכב במזג אוויר גשום וסוער. לא תרצו להיתקע עם עמדת טעינה ניידת שאינה יכולה לטעון את רכבכם במהלך חודשי החורף. ודאו כי עמדת הטעינה שלכם חסינה מפני רטיבות ומים על מנת למנוע קצרים חשמליים ואפילו שריפות.

   עמדת טעינה לרכב חשמלי בבניין משותף

   עמידה בתקני הבטיחות

   חשוב לוודא כי עמדת הטעינה עומדת בתקנים המחמירים ביותר בעולם. עמדות טעינה איכותיות חייבות לעמוד בתקני הבטיחות של רשות החשמל ומשרד האנרגיה. שימו לב כי לעיתים עמדת טעינה עלולה להיות מוגבלת באופן השימוש, לכן ודאו תחילה כי העמדה עונה על צרכי הטעינה שלכם.

   במידה ואתם משתמשים בעמדת טעינה ניידת בביתכם, מומלץ מאוד לבצע שדרוג של השקע הביתי הרגיל לשקע כוח. שקע כוח יכול להעביר כמות גבוהה יותר של חשמל 16 אמפר, ובכך לקצר משמעותית את זמן הטעינה. כמו כן בדקו כמובן שהשקע מתאים לטעינת רכב חשמלי מבחינה בטיחותית ואינו דורש מכם לבצע ניתוק של הרכב כל שעתיים.

   אלמוג קינן

   כותב המאמר: אלמוג קינן

   כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

   עמדות טעינה לרכב חשמלי