האם אפשר לטעון רכב חשמלי בשקע חשמל ביתי?

באופן כללי בהחלט אפשרי להטעין רכב חשמלי באמצעות מטען נייד המתחבר לשקע ביתי רגיל. טעינת רכב חשמלי בשקע חשמל ביתי נעשית באמצעות טכנולוגיית טעינה Mode 2, זהו כבל טעינה עם בקרה פנימית אשר מותאם לשקע ביתי או לעמדת טעינה ביתית ייעודית. 

הבעיה היא שמדובר בזרם חשמל חלש יחסית כדי לטעון רכב חשמלי ולוקח זמן רב להגיע לטעינה מלאה בצורה זו. כמו כן טעינת רכב חשמלי בשקע ביתי גם מכבידה על התפקוד השוטף של החשמל בבית שלכם, דמיינו שיש לכם קומקום עוצמתי שמרתיח מים ועובד במשך כל היום. לעומת זאת התקנת עמדת טעינה ביתית (AC) ייעודית, מספקת יותר זרם חשמלי ומאפשרת לטעון מהר יותר ובצורה בטוחה יותר.

  להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
  077-804-5600

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  במידה ומחברים את הכבל לשקע ביתי רגיל ולא לעמדת טעינה ייעודית חשוב לדעת כי לפי הנחיות רשות החשמל יש לנתק את הטעינה מדיי שעתיים מאחר והשקע הביתי לא נועד להתמודד עם עומסים גבוהים כמו טעינת רכב חשמלי וזה עלול לגרום לסכנות בטיחותיות.

  באופן כללי מומלץ לטעון את הרכב החשמלי עם שקע חשמל ביתי, רק במקרה בו אין ברירה ואתם זקוקים לטעינת סוללת הרכב על מנת להגיע לעמדת טעינה קרובה.

  האם אפשר לטעון את הרכב עם שקע חשמל ביתי רגיל
  טעינת רכב חשמלי בשקע ביתי

  שדרוג שקע חשמל ביתי

  ניתן לבצע שדרוג של השקע על ידי חשמלאי מוסמך. החשמלאי מתקין שקע תעשייתי על המערכת הקיימת הנקרא ״שקע כוח״, שקע כוח יכול להעביר הספק חשמל של 16 אמפר ובכך לקצר משמעותית את זמן הטעינה לעומת טעינה באמצעות שקע רגיל. אך עדיין תצטרכו לנתק את הרכב מהטעינה מדיי שעתיים על מנת לאפשר למערכת החשמל להתקרר.

  שמעת על עמדת הטעינה שמשגעת את המדינה?!
  לחצו כאן לפרטים נוספים!
  YouTube video

  לסיכום, טעינת רכב חשמלי לשקע ביתי הנקראת גם עמדת טעינה ניידת, היא שיטת טעינה איטית ולא מומלצת בגלל מגוון סיבות שונות. מומלץ מאוד להתקין עמדת טעינה ביתית שתספק לכם את המענה השלם לרכב החשמלי שלכם. ניתן לרכוש עמדות טעינה ביתיות (AC) מסוגים שונים ובטווח מחירים רחב מאוד. תוכלו לבחור בין עמדות טעינה חד פאזי, תלת פאזי, עמדות עם פונקציות מתקדמות ומשוכללות או להסתפק בעמדת טעינה פשוטה העונה על הצורך הבסיסי לטעון את הרכב.

  טעינת רכב חשמלי באמצעות טעינה ביתית ייעודית היא ההמלצה הרווחת בקרב כלל יצרניות הרכבים. עמדות טעינה ביתיות יבטיחו לכם מדיי בוקר רכב טעון במלואו שיאפשר לכם נסיעה חלקה למשך כל היום ובמקביל רוגע וביטחון מפני סכנות בטיחות שונות. כמו כן עלויות הטעינה בעמדות טעינה ביתיות זולות באופן משמעותי לעומת עמדות טעינה ציבוריות.

  שאלות נפוצות

  מה המחיר של עמדת טעינה לרכב חשמלי?

  המחיר של עמדת טעינה הוא בין 2,500 ל- 3,500 ש"ח בהתאם לסוג העמדה והיכולות שלה. המחיר לא כולל את עלות ההתקנה של עמדת הטעינה.

  כמה עולה להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי?

  המחיר של התקנת עמדת טעינה משתנה בהתאם למיקום ולצורך הספציפי של כל מקום. באופן כללי התקנה בסיסית עולה בסביבות 2,500 ש"ח אבל במידה וישנו צרכים נוספים, המחיר יכול להיות גבוה יותר.

  כמה עולה להטעין רכב חשמלי?

  המחיר של טעינת רכב חשמלי נמדד על ידי יחידת האנרגיה קילוואט־שעה. עלויות הטעינה משתנות בין רכב לרכב, אבל באופן כללי ניתן לומר שהעלות הממוצעת היא 95 ש"ח לכל 1,000 ק"מ. כך שאם לדוגמא אתם נוסעים 15,000 ק"מ בשנה, עלות הטעינה של הרכב החשמלי שלכם תהיה בערך 120 ש"ח לחודש.

  כמה זמן לוקח להטעין רכב חשמלי?

  זמן טעינה של רכב חשמלי משתנה לפי מספר גורמים: קיבולת סוללה, הספק עמדת הטעינה וההספק המקסימילי של הרכב עצמו. באופן כללי ניתן לומר שעל ידי טעינת AC סטנדרטית משך הטעינה הוא בין 5 ל- 9 שעות. כאשר מדובר בטעינה מהירה מסוג DC זמן הטעינה מתקצר משמעותית ולרוב יהיה בין 20 דקות לחצי שעה.

  כמה עולה להתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף?

  עלות ההתקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף לרוב עולה בין 2,500 ל- 6,000 ש"ח. לרוב חניית הרכב החשמלי אינה נמצאת קרוב לוח החשמל ולכן העלויות משתנות בהתאם למרחק ולאורך קו החשמל שצריך להעביר. כמו כן יכולים להיות עלויות נוספות במקרים שבהם ישנו צורך לבצע חציבה, קידוח והעברת קו חשמל למרחקים גדולים.

  איך מתקינים עמדת טעינה לרכב חשמלי בבית משותף?

  התקנת עמדת טעינה בבית משותף משתנה מאוד בין בניין לבניין, כאשר ישנה חשיבות רבה לשאלה: האם החנייה רשומה על שמכם בטאבו? במידה והחנייה אכן רשומה על שמכם, תהליך ההתקנה יהיה פשוט יחסית. במידה ואין לכם חניה שרשומה על שמכם בטאבו, ישנו צורך להגיע להסכמות עם ועד הבית ודיירי הבניין.

  אלמוג קינן

  כותב המאמר: אלמוג קינן

  כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

  עמדות טעינה לרכב חשמלי