האם אפשר לטעון רכב חשמלי בשקע חשמל ביתי?

באופן כללי בהחלט אפשרי להטעין רכב חשמלי באמצעות מטען נייד המתחבר לשקע ביתי רגיל. טעינת רכב חשמלי בשקע חשמל ביתי נעשית באמצעות טכנולוגיית טעינה Mode 2, זהו כבל טעינה עם בקרה פנימית אשר מותאם לשקע ביתי או לעמדת טעינה ביתית ייעודית. 

הבעיה היא שמדובר בזרם חשמל חלש יחסית כדי לטעון רכב חשמלי ולוקח זמן רב להגיע לטעינה מלאה בצורה זו. כמו כן טעינת רכב חשמלי בשקע ביתי גם מכבידה על התפקוד השוטף של החשמל בבית שלכם, דמיינו שיש לכם קומקום עוצמתי שמרתיח מים ועובד במשך כל היום. לעומת זאת התקנת עמדת טעינה ביתית (AC) ייעודית, מספקת יותר זרם חשמלי ומאפשרת לטעון מהר יותר ובצורה בטוחה יותר.

  להצעת מחיר על עמדת טעינה השאירו פרטים או התקשרו:
  077-231-2000

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  במידה ומחברים את הכבל לשקע ביתי רגיל ולא לעמדת טעינה ייעודית חשוב לדעת כי לפי הנחיות רשות החשמל יש לנתק את הטעינה מדיי שעתיים מאחר והשקע הביתי לא נועד להתמודד עם עומסים גבוהים כמו טעינת רכב חשמלי וזה עלול לגרום לסכנות בטיחותיות.

  באופן כללי מומלץ לטעון את הרכב החשמלי עם שקע חשמל ביתי, רק במקרה בו אין ברירה ואתם זקוקים לטעינת סוללת הרכב על מנת להגיע לעמדת טעינה קרובה.

  האם אפשר לטעון את הרכב עם שקע חשמל ביתי רגיל
  טעינת רכב חשמלי בשקע ביתי

  שדרוג שקע חשמל ביתי

  ניתן לבצע שדרוג של השקע על ידי חשמלאי מוסמך. החשמלאי מתקין שקע תעשייתי על המערכת הקיימת הנקרא ״שקע כוח״, שקע כוח יכול להעביר הספק חשמל של 16 אמפר ובכך לקצר משמעותית את זמן הטעינה לעומת טעינה באמצעות שקע רגיל. אך עדיין תצטרכו לנתק את הרכב מהטעינה מדיי שעתיים על מנת לאפשר למערכת החשמל להתקרר.

  לסיכום, טעינת רכב חשמלי לשקע ביתי הנקראת גם עמדת טעינה ניידת, היא שיטת טעינה איטית ולא מומלצת בגלל מגוון סיבות שונות. מומלץ מאוד להתקין עמדת טעינה ביתית שתספק לכם את המענה השלם לרכב החשמלי שלכם. ניתן לרכוש עמדות טעינה ביתיות (AC) מסוגים שונים ובטווח מחירים רחב מאוד. תוכלו לבחור בין עמדות טעינה חד פאזי, תלת פאזי, עמדות עם פונקציות מתקדמות ומשוכללות או להסתפק בעמדת טעינה פשוטה העונה על הצורך הבסיסי לטעון את הרכב.

  טעינת רכב חשמלי באמצעות טעינה ביתית ייעודית היא ההמלצה הרווחת בקרב כלל יצרניות הרכבים. עמדות טעינה ביתיות יבטיחו לכם מדיי בוקר רכב טעון במלואו שיאפשר לכם נסיעה חלקה למשך כל היום ובמקביל רוגע וביטחון מפני סכנות בטיחות שונות. כמו כן עלויות הטעינה בעמדות טעינה ביתיות זולות באופן משמעותי לעומת עמדות טעינה ציבוריות.

  אלמוג קינן

  כותב המאמר: אלמוג קינן

  כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

  עמדות טעינה לרכב חשמלי