עמדת טעינה חכמה לרכב חשמלי

אחד החידושים המעניינים של התקופה האחרונה הוא עמדת טעינה חכמה לרכב חשמלי. בשנים האחרונות, פותחו עמדות טעינה חכמות לרכבים חשמליים אשר מציעות יכולות מתקדמות בכל מה שקשור לטעינה של הרכב שלכם. 

יתרונות של עמדת טעינה חכמה לרכב חשמלי

 • עמדה אוניברסלית: עמדות הטעינה החכמות הן אוניברסליות, כלומר מתאימות לכל סוגי הרכבים החשמליים. דבר זה מאפשר לדוגמה להחליף את הרכב לרכב חשמלי מסוג אחר, ולהטעין בעמדה הביתית שלי גם רכבים שאינם שלי.
 • שליטה מרחוק: ניתן לעקוב ולשלוט אחרי תהליך הטעינה מרחוק, על ידי אפליקציה ייעודית.

  להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
  077-804-5600

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  אם אינכם אוהבים להוציא סכומי כסף מיותרים, וברצונכם לנצל את הזמן היטב – התקנת עמדת טעינה ביתית חכמה היא הפתרון המושלם עבורכם. לעמדת טעינה ביתית מספר יתרונות:

  1. חסכון כלכלי – טעינת הסוללה בעמדה ביתית, במקום בעמדה ציבורית, עשויה לחסוך לכם כ- 30 שקלים לטעינת סוללה מלאה. בחישוב קל, במשך שנה תוכלו לחסוך מאות ואולי אלפי שקלים.
  2. ניצול זמן – טעינת הרכב בעמדה ציבורית אורכת כחצי שעה, אותה תצטרכו להעביר בחוץ, במהלך נסיעה ממקום למקום. לעומת זאת, אם תטעינו בעמדת טעינה ביתית – תוכלו בזמן זה לנוח בבית, כאשר אינכם עסוקים, ואף תוכלו ללכת לישון.
  3. שיפור חיי הסוללה – חברות הרכבים החשמליים ממליצות לא לבצע טעינה מהירה באופן קבוע על מנת להאריך את משך חייה של הסוללה.

  מחיר של עמדת טעינה חכמה לרכב חשמלי

  אתם ודאי שואלים את עצמכם כמה עולה כל העסק, והאם זה משתלם? לרוב, מחיר עמדת טעינה ביתית לרכב חשמלי הוא בין 2,000 ל-3,000 ש"ח. בנוסף, תצטרכו לשלם על התקנת העמדה, דבר שתלוי במספר רב של גורמים וגם עשוי להגיע לכ- 5000 שקלים במקרים קיצוניים. ישנם כמה גורמים מרכזיים המשפיעים על מחיר תהליך ההתקנה:

  1. תשתיות החשמל בבית, ואילו פעולות התקנה הן דורשות
  2. המרחק ממקור החשמל והתוואי הנדרשים להתקנת העמדה
  3. צרכי התקנה מיוחדים, לדוגמא אם יש צורך לחפור על מנת להתקין את עמדת הטעינה

  עמדת טעינה מנטרת

  כאן המקום להגיד, שניתן להזמין עמדת טעינה מנטרת, כלומר עמדה העוקבת אחרי תהליך הטעינה ומנטרת את כמות השימוש בחשמל. זהו פתרון אולטימטיבי לדיירים בבניין משותף, המעוניינים לעקוב אחר כמות החשמל אותו צורך הרכב שלהם בזמן הטעינה.

  מדוע לא להסתפק בעמדות הטעינה הביתיות הרגילות?

  1. צרכני עמדות הטעינה הביתיות העלו בעקבות השימוש מספר טענות:
   עמדות הטענה ביתיות לרוב מתאימות לסוג רכב ספציפי. כלומר אם יארחו חבר וירצו להטעין את רכבו בזמן הזה, או לחלופין ירצו לקנות רכב חדש – תהיה חייבת להיות התאמה בין הרכב לבין המטען.
  2. עיצוב – לעיתים קרובות הצרכנים לא מרוצים מהסגנון העיצובי של עמדות הטעינה הביתיות שלהם.
  3. אין יכולת לשלוט מרחוק על הטעינה, והמשמעות היא שצריך ללכת ולוודא מעת לעת כיצד התהליך מתקדם.

  אז מה הלאה?

  לפני שתרוצו להזמין עמדת התקנה ביתית, חישבו על היתרונות של עמדת טעינה חכמה לרכב חשמלי: עמדה זו תאפשר לכם להטעין בה את כל סוגי הרכב, העיצוב שלה לרוב יהיה עדין וחדשני יותר, וכמובן היכולת להפעיל את העמדה מרחוק יכולה להקל על חייכם בצורה משמעותית.

  אלמוג קינן

  כותב המאמר: אלמוג קינן

  כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

  עמדות טעינה לרכב חשמלי