הזמנת עמדת טעינה לרכב חשמלי – כיצד לבצע זאת נכון

כבר היום ניתן לזהות את הביקוש ההולך וגדל ברכבים חשמליים, למרות שבישראל תחום הרכבים החשמליים עדיין נמצא בראשית דרכו, ניתן בהחלט לזהות את המגמה העולמית המובהקת למעבר לתחבורה חשמלית. מעבר ליתרונות הברורים בנושא זיהום האוויר וההתחממות הגלובלית, קיימים יתרונות רבים נוספים הבאים לידי ביטוי בחווית הנהיגה ובכיסם של הנהגים בישראל. 

בשנים הקרובות כל נושא התשתיות ועמדות הטעינה הציבוריות והפרטיות יהפוך לסטנדרט קבוע בכל בנייה חדשה ובכל מתחם ציבורי, אך עד אז כדאי מאוד שגם את הרכישה וההתקנה של העמדה הפרטית שלכם תעשו בצורה נכונה, כדי שאחרי זה לא תצטרכו להוציא אלפי שקלים נוספים על תיקון נזקים שנגרמו לרכב, לבית או חלילה לכם.

  להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
  077-804-5600

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  בחירת עמדת טעינה

  החלטתם לבצע התקנה של עמדת טעינה לרכב חשמלי וכעת עליכם לבחור את סוג העמדה מבין עשרות סוגי עמדות טעינה הקיימות בשוק. לפני שאתם רצים לקנות עמדת טעינה חשוב מאוד להתייעץ עם איש מקצוע המתמחה בתחום ולוודא כי העמדה שברצונכם לרכוש אכן מתאימה לסוג הרכב ולאופן השימוש. 

  קיימות עמדות טעינה רבות, חלקן משוכללות ומתקדמות מאוד ואילו אחרות פשוטות ובסיסיות יותר. חלק מהעמדות מתאימות לטעינה פרטית ואילו אחרות לטעינה בבתים משותפים, עמדות טעינה מסוימות יודעות לנטר טעינה של מספר משתמשים ואילו אחרות נועדו לשימוש אישי בלבד. כל נושא הטעינה עלול להיות מאוד מבלבל ומרתיע, לכן מומלץ מאוד קודם כל להבין מהם הצרכים שלכם ורק לאחר מכן לבצע החלטה שקולה בנושא.

  עמדת טעינה ביתית טסלה
  עמדת טעינה טסלה

  הספק החשמל של עמדת טעינה

  עמדות הטעינה מגיעות בהספקים שונים, ישנן עמדות טעינה חד פאזי וישנן עמדות תלת פאזי. אך לא תמיד בחירה בעמדת הטעינה המהירה ביותר בשוק היא הבחירה הנכונה ביותר עבורכם. ראשית נזכיר כי ההמלצה בקרב כלל יצרניות הרכבים החשמליים היא לאפשר טעינה ביתית ובטוחה לרכב מאחר והיא בריאה יותר עבורו. 

  כך שבאופן כללי גם אם קיימת בפניכם האפשרות להטעין מדיי יום את הרכב בעמדה סופר מהירה, מומלץ מאוד להימנע מכך. מבחינה טכנית כל רכב חשמלי מגיע עם הגבלה כלשהי בזרם הטעינה, לכן לא תמיד עמדת טעינה עם הספק חשמלי גבוה יותר תוכל לספק לרכב שלכם טעינה מהירה יותר. 

  וודאו כי רכבכם יכול לקבל את מה שעמדת הטעינה מספקת לו והימנעו מתשלומים מיותרים על עמדות טעינה עוצמתיות ומתקדמות שבסופו של דבר יתרונותיהן לא יבואו לידי ביטוי כלל. 

   להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
   077-804-5600

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   טכנולוגיה ואפשרויות מתקדמות

   עמדות הטעינה החשמליות יכולות לספק לכם חווית משתמש שטרם חוויתם קודם, הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת חיבור ישיר דרך ה- WiFi ושליטה מלאה מרחוק דרך אפליקציה ייעודית. באופן זה תוכלו לראות את סטטוס הטעינה, מצב הרכב, היסטוריית שימושים, לבצע הגבלות ותשלומים ואף לאפשר טעינה של מספר משתמשים שונים, לנטר ולפקח אחר הרגלי הטעינה שלהם ועוד. 

   כל האפשרויות המשוכללות האלה קיימות במגוון רחב של עמדות טעינה. ככל שהעמדה מתקדמת יותר מבחינה טכנולוגית ומבחינת עוצמת הספק הטעינה שלה כך גם העלות של עמדת הטעינה עולה בהתאם. לכן, טרם הרכישה בדקו מהם התכונות והמאפיינים להם אתם זקוקים ומהם התכונות עליהם אתם יכולים לוותר במידה והן מייקרות את עמדת הטעינה באופן משמעותי. 

   קחו בחשבון כי מומלץ לא לחסוך יותר מדיי מבחינה פונקציונלית מאחר ועמדת הטעינה תשמש אתכם לאורך זמן רב, לא תרצו להצטער על רכישת עמדת פשוטה מידי בעתיד. 

   טעינת רכב חשמלי

   בחירת מתקין עמדות טעינה מוסמך

   כאשר נמצא בבעלותכם רכב חשמלי, אחד הדברים שתרצו לדאוג לו הוא תשתית טעינה נוחה ובטוחה. מאחר ורוב הזמן הרכב נמצא חונה בחניית הבית בשעות הלילה, חשוב לספק לו את פתרון הטעינה הטוב והבריא ביותר עבורו. כך תוכלו להיות בטוחים כי אתם שומרים על אורך חיי הסוללה ברכבכם ומקבלים מדי בוקר רכב טעון במלואו שיבטיח לכם נסיעה חלקה ובטוחה במהלך היום.

   חשוב מאוד לוודא כי כל נושא הכנת התשתית והתקנת עמדות הטעינה מבוצע באופן המקצועי והנכון ביותר על ידי מתקין עמדות טעינה מוסמך בעל ניסיון בתחום. מאחר ותחום הרכבים החשמליים עדיין נמצא בהתפתחות לא קל למצוא בעלי מקצוע המתמחים בהתקנה של עמדות טעינה חשמליות. 

   זאת הסיבה שחברות המתמחות בשיווק ומכירה של עמדות טעינה לרוב גם מעסיקות חשמלאים מוסמכים אשר עברו הכשרה והתמקצעות בנושא. באופן זה תוכלו להיות בטוחים כי החשמלאי יודע בדיוק מה עליו לעשות וכיצד. ההתקנה תבוצע באופן מהיר, בטיחותי ועל פי הנחיות רשות החשמל ומשרד האנרגיה.

   בדיקת מיקום ההתקנה

   לאחר שמצאתם את עמדת הטעינה המושלמת עבורכם, כעת חשמלאי מוסמך מטעם החברה או מטעמכם צריך להגיע ולבחון את תנאי השטח. מיקום ההתקנה יכול להשפיע רבות על אופן ההתקנה ולעיתים גם על בחירת העמדה. 

   עמדת טעינה ביתית

   בחלק מהמקרים יש לבצע עבודות רבות ומסובכות להכנת התשתית, העבודות כוללות שדרוג מערכת החשמל, חציבה, העברת טוואי חשמל ארוך בין העמדה לבין לוח החשמל וכו׳. עמדת הטעינה חייבת להיות תואמת את הספק החשמל במקום ואת החיבור הקיים (חד פאזי או תלת פאזי). לכן וודאו כי חשמלאי מגיע לבחון ולתכנן את אופן ההתקנה בקפידה, ייתכן והחשמלאי אף ימליץ לכם לבחור בעמדה טעינה אחרת התואמת יותר את תנאי השטח.

    להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
    077-804-5600

    בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

    בטיחות ועמידה בתקנים

    אחד הדברים החשובים ביותר הוא דאגה לבטיחות שלכם, ביתכם ורכבכם. מלבד העובדה כי עמדת הטעינה אותה אתם רוכשים חייבת לעמוד בכלל התקנים המחמירים של רשות החשמל ומשרד האנרגיה, וודאו כי גם המוצרים הנלווים כמו כבלים או מחברים נוספים הם בעלי תו תקן. 

    באופן כללי, כדי לשמור על בטיחות של עמדת טעינה לרכבים חשמליים מומלץ מאוד לבצע רכישות של מוצרי טעינה רק מחברות המוסמכות לכך ומחזיקות בתקן בטיחות בחברה, כמו כן, רוב החברות המתמחות בתחום יכולות להציע לכם שירותי תיקון, אחריות ותמיכה במידת הצורך. באופן זה תוכלו להבטיח כי במקרה של תקלה או ליקוי כלשהו בעמדת הטעינה או באופן ההתקנה כספכם לא ילך לפח ותקבלו את השירות הטוב ביותר.

    לסיום, זכרו כי עמדת הטעינה תשמש אתכם לצורך טעינת הרכב באופן יומיומי, על העמדה להיות נוחה ופשוטה לתפעול ובמקביל עליה לענות על צרכי הטעינה שלכם בצורה הטובה ביותר. טווח המחירים בשוק הוא רחב מאוד, אל תחששו לערוך סקר שוק ולבחון את כלל האפשרויות העומדות בפניכם. זכרו תמיד להיוועץ באיש מקצוע המתמחה בתחום ולשמוע את דעתו, כך תוכלו להבין על אילו דברים מומלץ לשים דגש ולא להתפשר.

    אלמוג קינן

    כותב המאמר: אלמוג קינן

    כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

    עמדות טעינה לרכב חשמלי