פתרונות טעינה לרכב חשמלי

בשנים האחרונות שוק הרכב מציג מגמה מרשימה של מכירת מכוניות חשמליות, והאחוזים במכירות מטפסים לאט אבל באופן בטוח. למרות שרכב חשמלי טומן בחובו יתרונות רבים עבור הסביבה, גם אנחנו – הצרכנים העיקריים, נהנים לא פחות. 

החיסכון הברור ביותר הוא כמובן אי הצורך בשימוש בדלק, והשימוש הנוח והזול בחשמל. למרות היתרונות, השימוש בחשמל מצריך מאיתנו התארגנות שונה, וזאת מכיוון שכל התשתיות עדיין מוכוונות לרכבים הפועלים על דלק או דיזל. אילו פתרונות טעינה לרכב חשמלי קיימים כיום? כל המידע במאמר הבא. 

  להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
  077-804-5600

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  עמדת טעינה AC ביתית לרכב חשמלי

  עמדת טעינה מסוג AC היא הנפוצה ביותר. עמדת טעינה שכזו מספקת טעינה איטית יחסית, ומתאימה להתקנה במקומות שבהם המכונית החשמלית צפויה לשהות במשך כמה שעות לפחות – למשל בבית או במקום העבודה.

  הספק הטעינה באמצעות עמדה שכזו נע בין 11 ל- 22 קילוואט שעה, כתלות בסוג העמדה, גודל הסוללה, ועוצמת המטען הפנימי ברכב. נכון להיום – במדינות שבהן רכבים חשמליים הם פופולריים, בין 60 ל- 80 אחוז מהטעינות מתבצעות באמצעות עמדות ביתיות מסוג זה. 

  עמדת טעינה מהירה DC ביתית לרכב חשמלי

  עמדת טעינה מסוג DC מספקת לנו טעינה מהירה הרבה יותר, ובה ההספק ינוע בין 50 – 175 קילוואט שעה. באמצעות עמדת טעינה שכזו – ניתן למלא עד 80 אחוזים מקיבולת הסוללה בחצי שעה בלבד!

  כיום עמדות כאלו ממוקמות בקניונים ותחנות דלק, אך חשוב לציין שהשימוש בהן יביא לבלאי מהיר יותר של סוללת הרכב. בארץ יש כמה עשרות עמדות ציבוריות מסוג DC, הפרוסות בצורה לא אחידה ברחבי הארץ – מצפון ועד דרום. 

  עמדת טעינה חד פאזי לרכב חשמלי

  כשאנו עוברים לדבר על מערכת החשמל המותקנת בבית שלנו, נגלה שברוב הבתים המערכת היא מסוג חד פאזי. מערכת חד פאזי דורשת תשומת לב לכמות מכשירי החשמל שאנו מפעילים סימולטנית, ועניין זה הוא רלוונטי להתקנת עמדת טעינה לרכב החשמלי שלנו. למרות שהעניין דורש מעט תשומת לב, בהחלט ניתן להטעין את הרכב בשעות שבהן אין שימוש רב במכשירי חשמל – למשל בשעות הלילה. 

  עמדת טעינה תלת פאזי לרכב חשמלי

  מערכת חשמל מסוג תלת פאזי מאפשרת לנו שימוש בהספק חשמלי גבוה יותר, מבלי שזה יגרום לקריסת המערכת ולהקפצת ה"שאלטר". אנשים רבים עוברים למערכת תלת פאזי, אך חשוב לציין שהמעבר שכזה דורש תשלום בסך כמה אלפי שקלים, וגם יביא לתשלום חודשי גבוה יותר לחברת החשמל.

  היתרונות: עם מערכת תלת פאזי נוכל להתקין עמדת טעינה ביתית לרכב החשמלי שלנו, וגם להשתמש בה בכל שעה מבלי לחשוש!

   להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
   077-804-5600

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   עמדת טעינה לרכב חשמלי: מחיר

   אז בעצם כמה עולה עמדת טעינה לרכב חשמלי? רוב האנשים שבבעלותם רכב חשמלי מעוניינים שתהיה להם עמדה שכזו בבית, כך שלא יצטרכו להסתמך על עמדות באמצע הדרך או ליד מקום העבודה.

   מחיר עמדת טעינה יעמוד על סך של כמה אלפי שקלים בודדים ברוב המקרים, כשהדבר עשוי להשתנות ע"פ פרמטרים שונים דוגמת היצרן, הספק, רמה טכנולוגית ועוד. יש לציין גם את מחיר ההתקנה ע"י חשמלאי, שצפוי לנוע בין כמה מאות שקלים לכמה אלפים – בהתאם למורכבות העבודה. 

   הזמנת עמדת טעינה לרכב חשמלי

   הזמנת עמדת טעינה לרכב חשמלי יכולה להתבצע בצורות שונות, ובמקביל אליה אסור לנו לשכוח גם את עניין ההתקנה ע"י חשמלאי מוסמך. התקנת עמדת טעינה בבית היא אינה דבר של מה בכך, ועלינו לדאוג לבצע זאת בצורה נכונה ובטיחותית. 

   כיום, ניתן למצוא עמדות טעינה לרכב חשמלי באינטרנט או בחנויות ייעודיות, והן מתפלגות ע"פ פרמטרים רבים דוגמת סוג העמדה (AC או DC), יצרן, ועוד. לפני הזמנת עמדת טעינה לרכב חשמלי, יש לוודא מספר נקודות חשובות:

   • וודאו את התאמת העמדה לצרכים שלכם (מקום ההתקנה והרכב), ועשו זאת טרם הרכישה.
   • הקפידו לבדוק שהעמדה עומדת בכל תקני הבטיחות הדרושים (IEC) היות והיא מכשיר חשמלי לכל דבר.
   • עיינו בחוות דעת של רוכשים קודמים מאותו המקום.

   עמדת טעינה לרכב חשמלי יד 2 

   ממש כפי שאנו יכולים לרכוש רכב מיד 2, כך נוכל למצוא גם עמדות טעינה משומשות למכירה מיד 2.
   כשאנו עומדים לקראת רכישה שכזו, מומלץ לעקוב אחר מספר כללים, שיסייעו לנו לבצע את העסקה החכמה ביותר:

   בחינת תקינות העמדה

   בשלב הראשון כמובן שאנו לא מעוניינים לרכוש "חתול בשק", ועלינו לגשת ולבחון את העמדה במו עינינו. במעמד זה נוכל לבחון האם העמדה תקינה, או שמא יש עליה שריטות או סימנים אחרים המעידים על בעיות עתידיות. המלצה נוספת: הגיעו עם הרכב החשמלי שלכם, ובצעו טעינה כדי לוודא שהעמדה אכן מתפקדת עם הרכב שלכם. 

   התרשמות מהמוכר

   כשאנו מבצעים עסקה, הדבר החשוב ביותר הוא קודם כל להבין עם מי אנו מבצעים אותה. ההתרשמות הראשונית תתבצע כבר בשיחת הטלפון, ובה נוכל להתרשם מרמת הסבלנות, האווירה בשיחה, ורמת האמינות שהמוכר מעורר אצלנו. במידה ולא התרשמתם לטובה מהמוכר, אל תמהרו לרכוש את המוצר – גם אם הוא מאוד מוצא חן בעיניכם. 

   ביצוע סקר שוק

   סקר שוק יאפשר לנו לעמוד על טווח המחירים ההגיוני עבור עמדת טעינה משומשת, וכך נדע להגיע למוכר עם הבנה בסיסית בנושא. במידה והמוכר מבקש מחיר מופקע ביחס לסקר השוק – כנראה שמשהו כאן לא תקין, אלא אם מדובר בעמדת טעינה איכותית במיוחד. תמיד יש מקום למשא ומתן, וניתן לנסות לבקש הנחה במחיר ולהגיע למחיר יותר נוח עבורנו. 

   עריכת זכרון דברים

   במידה ואתם מרגישים שיש בכך צורך, ניתן לערוך זיכרון דברים שיסכם את הפגישה ואת מה שנאמר בין הצדדים. זיכרון דברים לרוב נערך בעת עסקאות שונות, כדי למנוע אי נעימויות הקשורות לתשלומים או לאי תקינות של חפצים שנמכרו. 

    להצעת מחיר על עמדת טעינה לרכב חשמלי השאירו פרטים או התקשרו:
    077-804-5600

    בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

    עמדות טעינה ציבוריות ברחבי הארץ

    כפי שכבר צוין במאמר זה, הרשויות מנסות לתמוך במגמת הרכבים החשמליים ככל האפשר. ניתן למצוא עמדות טעינה ציבוריות במקומות שונים בארץ, ולרוב נוכל למצוא אותן במקומות כמו קניונים, תחנות דלק ומרכזים מסחריים. 

    כיוון שהרכבים החשמליים עדיין "בחיתולים", אין עמדות טעינה ציבוריות רבות, ומספר עומד על כמה עשרות בלבד. מעבר לכך, הפריסה של עמדות הטעינה הציבוריות אינה אחידה, ולכן לא תמיד אנו יכולים להסתמך על כך שהן "יצילו" אותנו.

    חשוב לקחת בחשבון גם את העובדה שיש עוד משתמשים – מה שעלול לגרום לנו להמתין בתור בעמדות ציבוריות, וגם את העובדה שחלקן לא תקינות לעתים. ניתן לשער, שכבר בשנים הקרובות העמדות הציבוריות תהפוכנה להיות נגישות, רבות ויעילות יותר.

    לסיכום, ישנם מספר פתרונות טעינה לרכב חשמלי כיום, ואנו בטוחים שפתרונות נוספים יצוצו ככל שמספר הרכבים החשמליים על הכביש יעלה. הרכבים החשמליים מציגים מגמה חיובית, ירוקה וחסכונית, ונראה שגם הרשויות עושות רבות כדי לתמוך במגמה זו. 

    בין אם אתם בוחרים בעמדה סטנדרטית או מהירה, ביתית או ציבורית – אין ספק שאתם חלק מתהליך שמתרחש ממש עכשיו. למרות "חבלי הלידה" שטומן בחובו המעבר לרכבים חשמליים, אנו סמוכים ובטוחים שבקרוב הם יכבשו את העולם, ויהפכו אותו למקום הרבה יותר טוב. נסיעה שקטה ונעימה!

    אלמוג קינן

    כותב המאמר: אלמוג קינן

    כחובב רכבים חשמליים ואחד שרוצה שיהיה לילדים שלנו אוויר נקי לנשימה, חשוב לי לתת את כל המידע על העולם המופלא של טעינת רכבים חשמליים. כדי שאולי יום אחד כל הרכבים על הכביש יהיו חשמליים, וכולנו נוכל ליהנות מרכב חסכוני שאינו מזהם.

    עמדות טעינה לרכב חשמלי